Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Online Svet | Google, Venezuela hodluje Bitcoin – další hromada informací

Opět máme velmi nabitý program. Startuje sobotní hromada informací na božím českém kryptowebu Hodler. Je zde pravidelný sobotní Krypto Online Svet. Krátce jako vždy zaměříme na pár největších událostí a pak vás čekají dvě nabušená videa slovenského youtubera. Venezuela hodluje atd.

INFO: Tento pravidelný sobotní pořad ve slovenském jazyce vám ve spolupráci s KryptoHodler.cz přináší youtube kanál Krypto Online Svet.

Minulý týždeň nám nadelil zase mnoho prekvapení, nielen zo strany ceny Bitcoinu, ale aj mnohých správ. V pondelok sa začali obchodovať fyzicky kryté Bitcoin Futures deriváty na platforme Bakkt, ale objem bol úplne minimálny v porovnaní so začiatkom obchodovania na CBOE a CME v decembri 2017.

GOOGLE kvantový počítač

Google oznámil, že vyvíjí kvantový počítač, ktorý je síce superrýchly a výkonný, ale priznali,že sme ešte ďaleko od praktického využitia. Alebo zneužitia! 🙂 Momentálne je schopný vykalkulovať len jeden výpočet. Čo konkrétne môže ohroziť kvantový počítač si prejdeme vo videu a pozrieme sa aj na názor najuznávanejšieho odborníka Andreasa Antonopolousa na túto tému. V zásade Bitcoin funguje na dvoch kryptografických algoritmov, Jeden je SHA 256 a druhý ECDSA – Elliptic curve digital signature algorithm  – digitálne podpisy. Andreas si myslí, že aktuálnejšia je hrozba prelomenia digitálnych podpisov, ale proti nej sa dá brániť.

Venezuela vlastní Bitcoin a Ethereum

Venezuela je krajina, ktorá čelí vážnym ekonomickým problémom, obrovskej hyperinflácii, chudobe a medzinárodnej izolácii. Na krajinu je uvalených mnoho sankcií zo strany USA, takže nemôže absolútne obchodovať za USD. Krajinám, ktoré s ňou obchodujú, hrozia sankcie. Venezuela, ako krajina závislá na exporte ropy ,samozrejme hľadá riešenie. Jedným z nich je platba v kryptomenách. Záhadou je, že centrálna banka vlastní Bitcoin a Ethereum. Dokonca uvažujú, že by sa stali tieto dve kryptomeny aj rezervné meny. Špekulácie naznačujú, že štát aj podporuje ťaženie Bitcoinu a sám ťaží, a preto vlastní nešpecifikovaný objem mincí.

Tip z blogu: Dobré úmysly zákonitě končí tím, že se něco posere

Videa – Venezuela a HODL

Toto video vám přináší youtube kanál Krypto Online Svet.  Dnes nás čeká opět celá řada aktuálních informací, tak se na ně společně pojďme podívat. Hlavní téma: Venezuela hodluje kryptoměny.

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *