Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Google údajně vlastní kvantový počítač s děsivým výkonem – kryptokomunita reaguje mírnou nervozitou

Údajně unikl dokument napsaný vědci společnosti Google, že společnost dosáhla „kvantové nadřazenosti.“ Prý mají kvantový počítač s výpočetním výkonem, který nemá obdoby.

Vlastní Google kvantový počítač?

Kryptokomunita reaguje na zprávu, že Google dosáhl obrovského průlomu v kvantovém zpracování dat. Šíří se zvěsti o tom, že společnost sestrojila a vlastní kvantový počítač. Ten údajně dokáže provést výpočet, na který ani zdaleka nestačí žádný jiný počítač na Zemi. Financial Times, ktrý o uniklém dokumentu píše, uvádí:

„Papír vědců společnosti Google, který viděl FT a který byl krátce zveřejněn tento týden na webových stránkách NASA, než byl odstraněn, tvrdil, že jejich procesor byl schopen provést výpočet za tři minuty a 20 sekund, který by zpracovával dnešní nejpokročilejší klasický počítač, známý jako Summit, přibližně 10 000 let.“

Mnoho odborníků sdílí názor, že kvantový počítač (resp. kvanové technologie obecně) má moc narušit současné metody kryptografie, které udržují internet v bezpečí. Nejedná se přitom jen o samotný Bitcoin a kryptoměny, ale skutečně o velkou část finančních i dalších internetových služeb. Hrozba pro kryptosvět a celé internetové prostředí je velmi reálná a již dříve jsme vás informovali, že NSA

vyvíjí technologii kvantově odolnou technologii, kterou kvantový počítač neohrozí.

  • „Kvantové počítače používají vlastnosti atomů a molekul k vytvoření systémů, které mohou současně prozkoumat několik možných řešení problému.”

Kryptokomunita na to reaguje pochopitelně poněkud nervózně, byť jen mírnou. Menší útěchou je fakt, že kvantový počítač (počítače) neohrozí jen kryptoměny, ale i banky a celou řadu internetových služeb… Je málo pravděpodobné, že by je někdo ihned začal používat k prolomení privátních klíčů, čímž by v současné fázi vývoje znehodnotil Bitcoin a většinu kryptoměn. Google to zatím nekomentoval.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://dailyhodl.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *