Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

NSA, Americká Bezpečnostní Agentura, Údajně Vyvíjí “Quantum-Resistant Krypto”

NSA údajně pracuje na “Quantum-Resistant kryptu”, tedy na kryptoměně či technologii odolné proti kvantovým počítačům.

NSA vyvíjí quantum-resistant krypto

Vyplývá to z tweetu reportéra Bloombergu Williama Turtona, který se zabývá kybernetickou bezpečností. Ten citoval ředitelku kyberbezpečnostního ředitelství NSA, Anne Neubergerovou. Na 10. výročním summitu Billington CyberSecurity ve Washingtonu DC údajně uvedla, že NSA:

„znovu navrhne hardwarové a softwarové standardy. Agentura pro poznámky také pracuje na vytváření kvantově odolného krypta.”

https://twitter.com/WilliamTurton/status/1169353054774317064

Téma kvantových počítačů je jedním z důležitých výzev budoucnosti, a to zdaleka nejen pro šifrování kryptoměn, které by supervýkonný kvantový počítač mohl ohrozit. Většina autorů se však obvykle shoduje, že do té doby budou vývojáři připraveni této hrozbě čelit. Některé kryptoměny, jako např. Quantum Resistant Ledger (QRL), si to přímo kladu za cíl. Jiné, jako např. IOTA, nejsou vázány na výpočetní výkon těžařů, což by jim údajně mělo také zabezpečit odolnost.

Důvod, proč právě NSA vyvíjí “quantum-resistant krypto”, není známý. Stejně tak není jisté, zda se tím myslí kryptoměna, nebo jen určitá kryptografická technologie. Termín “krypto” totiž umožňuje oba výklady. Nové ředitelství NSA pro kybernetickou bezpečnost vzniklo v červenci a svou činnost má zahájit 1. října.

Budeme rádi, když nám do komentářů napíšete svůj názor, zda jsou podle vás kvantové počítače hrozbou pro kryptoměny.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://www.coindesk.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *