Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Christine Lagardeová, předsedkyně MMF, Vyzývá EU k Regulační Podpoře Kryptosektoru

Christine Lagardeová své prohlášení směřuje pro Hospodářský a měnový výbor Evropského parlamentu (ECON). Předsedkyně MMF chce regulační podporu pro vznikající technologie.

Předsedkyně MMF Christine Lagardeová kope za rozvoj kryptoměn

Vyplývá to z prohlášení, které Christine Lagardeová směřuje k Hospodářskému a měnovému výboru Evropského parlamentu. Tato dáma zde zdůvodňuje, proč by měla být zvolena do čela Evropské centrální banky (ECB). O významu této instituce hovoří těmito slovy:

„Z desetiletí teorie a praxe víme, že jasný mandát pro měnovou politiku a závazek centrální banky k jejímu provádění jsou životně důležité pro stabilitu a dobré životní podmínky.”

Podle předsedkyně MMF je rovněž důležité udržet inflaci přesně na úrovni těsně pod 2 %. Dále ve svém prohášení hovoří také o nových technologiích a digitálních měnách. Christine Lagardeová uvádí, že je třeba zajistit bezpečnost finančního sektoru, ale také musí být [ECB a další regulační orgány] otevřeny příležitostem, které poskytuje změna.” A doplňuje, že to znamená:

„brát na vědomí rizika z hlediska finanční stability, soukromí nebo trestné činnosti a zajistit odpovídající regulaci, aby bylo možné nasměrovat k veřejnému prospěchu. Znamená to však také uznat širší sociální výhody plynoucí z inovací a poskytnout jim prostor pro rozvoj.”

V souvislosti s tím pak kandidátka na prezidentku centrání banky EU zdůrazňuje, že bude třeba spolupracovat a učit se od ťech, kteří „vidí různé aspekty měnové politiky v jejich každodenním životě, ať už jde o odbory, skupiny spotřebitelů, nevládní organizace nebo jiné partnery občanské společnosti.” Svoje prohlášení ukončila vyzdvihnutím důležitosti důvěry veřejnosti v euro i ECB. Uvedla, že pokud bude její prezidentství potvrzeno, bude o to usilovat.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
http://www.europarl.europa.eu/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *