Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Středeční Přehled Posledních Novinek (#SPPN15) – Má ten Blockchain Smysl?

Máme tu střed týdne a s ním i další díl SPPN. Opět vám nabídneme některé nejzajímavější zprávy a novinky, které svět kryptoměn za poslední 3 dny zaznamenal. Dnešní otázka k diskuzi a zamyšlení zní: Má ten blockchain skutečně smysl?

Co to je?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. News na Hodlerovi jsou trochu jako jízda metrem. Zatímco ostatní čekají na červenou, vy už dávno znáte všechny podstatné informace.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Středeční, resp sobotní, přehled posledních NEWS vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nebo si prostě rádi přečtou souhrn aktualit posledních dní.

SPPN

Začátkem 36. týdne roku 2019, mimochodem prvního týdne po prázdninách, jsme zaznamenali několik poměrně zásadních zpráv pro obchodování kryptoměn. Patří mezi ně také 2 Binance futures platformy. Ano, Testovací platformy jsou hned dvě a o té vítězné rozhodnou uživatelé. Také mají možnost něco vyhrát, takže pokud vás zajímá trading, jistě jste toho již využili.

Další významnou zprávou je ohlášení Bitcoin ETF (burzovně obchodovaného fondu) VanEck a SolidX. Nicméně povolení od SEC uděleno nebylo a komise znovu odložila své rozhodnutí. Proto společnosti reagují spuštěním určité omezené verze, která bude dostupná jen kvalifikovaným obchodníkům (některým institucím).

Společnost stojící za inflací XRP – Ripple – pravidelně každý měsíc uvolňuje 1 miliardu XRP ze své peněženky. Mince nabídne k prodeji burzám a institucím. A co zbyde, to převede zpět do zdrojové peněženky. Přestože jde o předem známou praktiku, velké části XRP komunity se toto počínání Ripple nelíbí a dávají mu za vinu, že se této kryptoměně nedaří růst.

Argentina má dlouhodobé problémy se svou státní měnou peso. Měnové Kontroly, které vláda zavedla, mají pomoct jejich peníze stabilizovat. Hyperinflace však velmi zvolna ale hladově “užírá” hodnotu pesa již od roku 2002. V souvislosti s tím jsme vás na našem facebooku dále informovali, že je v zemi prémium na Bitcoin, které přesahuje +2000 $ na minci.

Má ten blockchain skutečně smysl?

Neustále také přichází zprávy o dalším a dalším využití blockchainu. Blockchain je skutečně stále populárnější a prahnou po něm firmy i státy a jejich vlády. Hned si uvedeme některé příklady jeho využití, které byly tento týden oznámeny, jen nám dovolte, jako vždy, otázku. Téma k zamyšlení a diskuzi je jasné: Má podle vás blockchain (jeho využítí státy a společnostmi) smysl, nebo jde jen o marketingový tah? Dejte nám i ostatním vědět do komentářů nebo na soc. sítích.

Blockchain využívají v Brazílii. V zemi již byly vydány první rodné listy, které jsou výhradně na blockchainu. Žádná matrika nebyla zapotřebí a rodiče si pochvalují rychlost. (Popravdě, ani vyřízení běžného rodného listu, alespoň u nás, nepředstavuje nějakou větší obtíž či časovou spotřebu.) Rodné Listy na Blockchainu jsou každopádně již realitou.

Společnost Franklin Templeton, která spravuje aktiva za 700 miliard USD, chce využít Stellar (XLM). Blockchain této kryptoměny má posloužit k tvorbě digitálního fondu státních cenných papírů (jako jsou dluhopisy). Již zaslali předběžný prospekt komisi SEC, která jim to musí schválit. Fond by se měl obchodovat pomocí aplikace správce a bude se jednat o jakýsi první test.

A do třetice, blockchain využije africký stát Sierra Leone k tvorbě platformy pro národní digitální identity postavené na této technologii. Na systému spolupracuje také OSN a jsou již tak daleko, že očekávají dokončení a spuštění do konce roku. Údajně to také pomůže k lepšímu přístupu k úvěrům lidem, kteří ve většině případů prakticky neví, co je to mít bankovní účet.

Lightning Network měl nějaký vážný bezpečnotní problém, který se již údajně podařilo vyřešit. Uživatelé mají nyní k dispozici aktualizaci, která chybu řeší. A poslední zprávy… Vyhledávání BTC náhle prudce vyskočilo na Google Trends na nové maximum. Krypto zločinci mají nyní o soupeře navíc. Whale Alert půjde po jejich transakcích a bude je sledovat. K tomu vede spolupráce s BitcoinAbuse, což je veřejná databáze bitcoinových (BTC) adres hackerů a zločinců.

 Linky na jednotlivé články (NEWS:)

Ripple Uvolnil Další Miliardu XRP k Prodeji

Rodné Listy na Blockchainu?! V Brazílii je to již Možné

Binance Spouští Hned Dvě Futures Testovací Platformy – Bude se Hlasovat o Vítězi

Argentinské Peso na Hraně Hyperinflace – Země Zavádí Měnové Kontroly

Lightning Network Zaznamenal Bezpečnostní Chybu

Bitcoin ETF – VanEck a SolidX Obejdou Povolení SEC po Nekonečných Průtazích

Franklin Templeton Spravující Aktiva za 700 mld. $ Chce Fond na Blockchainu Stellaru (XLM)

Whale Alert Spolupracuje s BitcoinAbuse v Boji se Zločinci, BTC Vyhledávání na ATH

Sierra Leone Plánuje Zahájit Identitu na Blockchainu již do Konce Roku 2019

Kryptomarket

Na kryptomarketu jsme zaznamenali silný růst, který začal v noci na pondělí. Bitcoin si z hodnot okolo 9 600 USD připsal přes tisíc dolarů a zastavil se až na cca 10 700 $. Následně růst během úterního večera a dnešního dne korigoval korekcí na současné hodnoty okolo 10 550 dolarů (CMC). Celkově se stále nacházíme v korekci dlouhodobého bull marketu, a proto většina obchodníků čeká dříve nebo později pokračování v růstu. Otázkou však zůstává, zda se již větší měrou přidají také altcoiny. Dominance Bitcoinu již totiž mírně přesáhla 70 % a v tuto chvíli je na 70,5 %, což je více než 2leté maximum.

TIP: Měsíc s Hodlerem | Půl Roku jsme Tu a Neděláme Levotu

Závěr – má blockchain využití?

Týden je v půlce a již tu máme hned tři velmi zajímavé zprávy o reálném využití blockchainu. Také akceptace kryptoměn se posunula o další krůček. K jejich obchodování bude sloužit nový produkt VanEck a SolidX, o kterém se hovoří jako o ETF na BTC pro instituce. Když mají státy problém se svojí měnou, cena BTC roste, o čemž se mohli přesvědčit třeba ve Venezuele a Argentině.

A co si myslíte o využití blockchainu, technologie související s kryptoměnami, je reálné? Má ten blockchain skutečně smysl, nebo je to podle vás vše jen marketing?

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *