Ripple Uvolnil Další Miliardu XRP k Prodeji

miliardu, news, xpr, ripple, kryptoměna, prodej, altcoin, společnost

Společnost Ripple, která stojí za kryptoměnou XRP, vlastní více polovinu jejího celkového množství. Nyní odemkli další miliardu XRP k prodeji.

Miliarda XRP na straně nabídky

Nabídka kryptoměny XRP je každý měsíc extrémně zvýšená díky Ripple. Miliarda XRP je totiž pravidelně uvolněna a nabídnuta k prodeji kryptoměnovým burzám a institucionálním účastníkům. Po prodeji části z této zásoby je zbytek převeden zpět do zdrojové peněženky.

Přestože to leckoho překvapuje, Ripple ve skutečnosti tuto “běžnou praxi” představil v prosinci 2017. Podle whitepaperu má během 55 měsíců docházet k tomu, že uvolní miliardu mincí, což vychází asi do poloviny roku 2021. Řada investorů a hodlerů XRP je z prodeje Ripplem rozhořčena, byť tato společnost svoji vinu na špatném cenovém vývoji kryptoměny popírá.

Proto vznikla petice komunity XRP s cílem zastavit tuto praktiku, která má již téměř 3 tisíce podpisů. Jak jsme vás informovali dříve, společnost odmítá, že by její prodej vyvolával větší inflační efekt, než jaký je třeba u Bitcoinu či Etherea. Přesto slibují,

Advertisement
že plánují prodat „podstatně“ méně XRP ve třetím čtvrtletí letošního roku. V tom druhém získali prodejem XRP 251 milionů USD, což je o 50 % více, než v tom předchozím.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://beincrypto.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.