Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Sobotní Přehled Posledních Novinek (#SPPN14) – Bitcoin v Bance, nebo v Kapse?

35. týden roku 2019 se chýlí ke konci a na Hodlerovi právě vyšlel další díl SPPN. V Evropě i ve světě byly udělány další krůčky k všeobecné akceptaci a využití kryptoměn. Sledujete, jak rychle se to všechno děje? A vy už si dnes můžete položit otázku, zda: uložíte si své bitcoiny v bance, nebo v kapse?

Co to je?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. News na Hodlerovi jsou trochu jako jízda metrem. Zatímco ostatní čekají na červenou, vy už dávno znáte všechny podstatné informace.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Středeční, resp sobotní, přehled posledních NEWS vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nebo si prostě rádi přečtou souhrn aktualit posledních dní.

SPPN

Kryptoměnové třídy již má podle nedávné studie kryptosměnárny Coinbase více než polovina nejlepších světových univerzit. Studenti mají o tato témata velký zájem a školy na to zřejmě reagují. Navíc se o kryptoměnách a kryptografii neučí jen na IT oborech, ale i v mnoha dalších oblastech.

V Šanghajském rozhovoru Elona Muska a Jacka Ma zazněla celá řada zajímavých věcí a názorů. Když přišla řeč na nezaměstnanost, posluchači si vyslechli, že by díky technologiím mohli již brzy pracovat 3 dny v týdnu po 4 hodinách. Také způsob studia by se mohl radikálně změnit a jednou bychom se mohli učit nové věci pomocí moderních technologií.

Ethereum má zřejmě na čase s řešením škálovatelnosti. USDT

si odebírá velkou část kapacity a vývojáři DApps již prakticky nemohou přicházet. Čeká se proto na důležité aktualizace, které by to měly alespoň částečně vyřešit. Velký milník pak představuje První Tokenizované IPO. Údajně je to vůbec poprvé, co nějaká společnost vydala prvotní nabídku akcii v tokenizované podobě.

Mít Bitcoin v bance, nebo v kapse?

A u milníků ještě chvíli zůstaneme. Prakticky v celé Evropě je nyní možné, otevřít si zdarma běžný bankovní účet, který nabízí integrovanou možnost nakupovat a držet Bitcoin. Bitwala oznámila, že je dostupný hned ve 31 evropských zemích včetně ČR a SR. V souvislosti s tím se nabízí otázka. Je lepší držet své bitcoiny v bance, nebo v kapse?

Pokračujeme dál, Portugalsko chce být daňovým rájem pro kryptosvět. Alespoň to vyplývá z nednávné zprávy, že zde mají osvobození od DPH i od daně z příjmů. Po bližším průzkumu jsme však trochu na pochybách, zda je druhá část zprávy pravdivá, nebo se jedná o dezinterpretaci. Samotné DPH má u kryptoměn skutečně v celé EU osvobození. U daně z příjmů se, pokud plánujete odcestovat do Portugalska, raději nejprve poraďte s místním daňovým poradcem.

Kryptoanalytik PlanB předpovídá, že se nacházíme na počátku masivního bull runu. Na grafu RSI ukazuje podobnost s rokem 2016, před předchozím prudkým bull marketem, který ukončila až tvorba ATH v úrovni 20 000 USD / BTC.

TE-FOOD má rozsáhlou spolupráci s největším švýcarskám řetězcem, který má 100 tisíc zaměstnanců a 2 miliony členů družstva. A konečně, čekání na altcoinovou sezónu možná nebude dlouho trvat. Alespoň to tvrdí Bloomberg ve své nové analýze. Samozřejmě to musíme brát jen jako názor či myšlenku, která se může a nemusí naplnit.

 

Linky na jednotlivé články (NEWS:)

Studie Coinbase: Kryptoměnové Třídy Má Většina Nejlepších Univerzit

Elon Musk a Jack Ma Hovořili o Zajímavých Věcech v Šanghaji

Ethereum je Vytíženo Téměř na Maximum – USDT Bere Prostor pro DApps

První Tokenizované IPO – Burza Cenných Papírů MERJ

Portugalsko Chce být Daňový Ráj pro Krypto Investory i Podniky

Kryptoanalytik PlanB: Bitcoin je na Začátku Masivního Bull Runu Jako v Roce 2016

Největší Švýcarský Maloobchodní Řetězec Oznámil Spolupráci s TE-FOOD

Bitwala | Bankovní Účty s Bitcoinem pro Obyvatele 31 Evropských Zemí

Bloomberg: Altcoinová Sézóna je Možná na Obzoru

Kryptomarket

Čekání na prudký pohyb, o kterém jsme hovořili v předchozích dílech, prozatím skončilo když se Bitcoin v sobotu přes noc propadl pod 10 tisíc dolarů. Celkem BTC ztratil přibližně 700 USD a s ním šly dolů také altcoiny. Nyní se trh opět chová poměrně klidně. Bitcoin se momentálně nachází na 9 600 USD, takže pokud jste čekali na jeho nákupní cenu pod 10K USD, tak jste se dočkali. Možná však čekáte na altcoinovou sezónu a Bloomberg vás svou analýzou moc nepřesvědčil. HODL je o trpělivosti, tak nezbývá, než počkat a uvidíme.

Závěr – bitcoiny v bance, nebo v kapse?

Závěr týdne přinesl některé významné milníky pro kryptosvět. Zaznamenali jsme oznámení prvního tokenizovaného IPO v dějinách. Také tu máme první banku, která na Evropském území nabízí běžný účet, na kterém můžete mít zůstatek jak ve fiat měně, tak i v bitcoinech. Za 1% poplatek si zde také BTC můžete zakoupit, což je prý tak jednoduché, že končí doba, kdy existovala překážka ve formě nutnosti samostudia před nákupem Bitcoinu. To nás vede k otázce. Je lepší držet své bitcoiny v bance, nebo v kapse? Napište nám svůj názor.

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *