Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Elon Musk a Jack Ma Hovořili o Zajímavých Věcech v Šanghaji

Světová konference umělé inteligence v Šanghaji hostila rozhovor mezi zakladatelem Alibaby Jackem Ma a generálním ředitelem Tesly Elonem Muskem o budoucnosti AI.

Elon Musk a Jack Ma v Šanghaji

Návštěvníci světové konference o umělé inteligenci (AI) v Šanghaji 2019 se mohli zůčastnit velmi zajímavé debaty. Elon Musk a Jack Ma hovořili o AI, vzdělání, výletech do vesmíru, či celkovém zlepšení života lidí. Měli bychom se bát, že dojde k naplnění katastrofických scénářů o zotročení lidstva stroji s umělou inteligencí?

Zatímco Musk se trochu obává, že se nám to může řekněme vymknout z rukou, Ma naopak věří, že lidé se strojů bát nemusí. Říká, že „je nemožné, aby lidé mohli být ovládáni stroji. Jsou to stroje, které vynalezli lidé.” Jack Ma pochválil Muskovy snahy o multiplanetární cesty. Sám však let na Mars v nejbližší době neplánuje.

“Potřebujeme hrdiny, jako jsi ty (kdo chce jít na Mars), ale potřebujeme hrdiny jako my (kdo opraví Zemi).”

V diskuzi zaznělo, že v budoucnosti by díky technologiím AI mohli lidé chodit do práce třeba na 3 dny v týdnu po 4 hodinách. Musk věří, že vzestup AI způsobí zbytečnost většiny pracovních míst. Proto by lidé měli studovat oblasti jako strojírenství či lidské vztahy, které budou podle něj dále relevantní i ve věku AI. Zmínil také technologi, srovnatelnou s tou ve filmu Matrix, která by mohla umožnit lidem mnohem efektivnější učení se.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.coinspeaker.com/

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *