Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Ethereum je Vytíženo Téměř na Maximum – USDT Bere Prostor pro DApps

Síť kryptoměnové platformy Ethereum je nyní vytížená z více než 90 %. Největší část přitom zabírá Tether a na DApps tak již nezbývá moc prostoru.

Ethereum je nejvíce vytíženo Tetherem, DApps nemají místo

Síť Etherea by měla poskytnout dostatek kapacity pro vývojáře. Momentálně však i díky stablecoinu USDT není na decentralizované aplikace (DApps) moc zbývajícího volného prostoru. To vede k obavám, že pokud počet transakcí USDT dále poroste, nebude už pro vývojáře Ethereum atraktivní a vlastně ani možné řešení.

Momentálně je na síti ETH postaveno přes 2 500 decentralizovaných aplikací s více než 17 600 aktivními uživateli denně. Přestože je díky tomu Ethereum leaderem mezi DApps platformami, tyto aplikace dohromady představují jen asi 2/3 transakcí denně oproti USDT. Tether je přitom na Ethereu postaven jen ze 40 %. Transakční náklady rostou a celkově to pro kryptoměnu zdaleka není optimální.

Jediným řešením je pochopitelně zvýšení množství transakcí za sekundu – tedy škálovatelnost (rozšířitelnost). Tento problém momentálně vývojáře Etherea tíži pravděpodobně nejvíce. Do budoucna se však již plánují hned dvě možná řešení. Prvním je Sharding

, o kterém jsme si více řekli v souvislosti s kryptoměnou Zilliqa. Druhá aktualizace pak nese název Plasma a představuje druhou vrstu, o kterou se jakoby rozšíří existující blockchain, jde tedy o off-chain řešení, podobně jako Lightning Network.

„Pokud jste větší organizace, je to takový počet, že pokud se připojíte, bude to nejen plnější, ale budete také soutěžit se všemi o transakční prostor. Je to už drahé a kvůli vám to bude dokonce pětkrát dražší. Existuje tlak, který lidem brání v připojení, ale zlepšení v škálovatelnosti to může hodně zlepšit,” řekl Vitalik Buterin.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://cryptopotato.com/
https://cryptopotato.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *