Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Odpočinkový Článek | Peníze až na Druhém Místě!

Milí čtenáři, opět si po čase společně oddechneme od kryptoměn, novinek, aktualit, grafů a všecho ostatního, co na Hodlerovi denně řešíme. V tomto článku vás ubezpečíme, že peníze by měly být vždy až na tom druhém nejvyšším místě.

Peníze (ne)jsou všechno

Peníze jsou všude přítomné. Jakmile začnete na svět nahlížet skrze kalkulačku, uvidíte je všude. Téměř vše má svoji cenu a buď si to někdo koupil, nebo teprve koupí. Často pak platí obojí. Dokonce i čas většiny z nás, a tedy náš život, může být na prodej. Prodává se voda a modleme se, aby se jednou nezačal prodávat také vzduch.

Můžeme žít, pokud zaplatíme daně a pojištění, jinak je naše holá existence ve státě vlastně ilegální a pokud nezaplatíme, můžeme jít do vězení. Vždy to tak nebylo, ale teď už ano a musíme se s tím naučit žít, pokud nechceme utéct do lesa, kterého už bohužel taky moc nezbylo, protože byl z velké části již zpeněžen, nebo musel ustoupit, aby se dalo zpeněžit něco jiného.

Peníze potřebujeme k životu v civilizaci, kde se stal středem zájmu obchod. Nemá cenu s tím bojovat, ba naopak, díky penězům se věci mohou také zlepšovat. Peníze jsou, podobně jako technologie, nástrojem v ruce člověka, která rozhoduje, zda budou využity správně nebo jinak.

Na druhém místě

Osobně se domnívám, že zaujmout odmítavý postoj k penězům je to nejhorší, co pro sebe můžete v této souvislosti udělat. Na druhou stranu, hodně lidí se prostě smíří s tím, že jejich život je až do důchodu podřízen vydělávání peněz. S rostoucím technologickým pokrokem by to však nemusela být pravda.

„Lidé by mohli chodit do práce třeba na 3 dny v týdnu po 4 hodinách,” zaznělo v nedávné diskuzi Jacka Ma a Elona Muska. Tuto budoucnost si mnoho z nás nepřipouští, protože jsou až příliš v zajetí normálnosti. Není normální nechodit do práce a být doma, ale je normální pracovat denně mnoho hodin a přijít tak o nesmírně velkou část života, často i o dobré vztahy s vlastní rodinou či o zdraví.

Důvodem, proč uvádím, že peníze jsou na druhém místě, je, že nikdy nesmí být na tom prvním, ale také né níže, než na druhém. Proč? První místo má všechno to, co je vlastně k nezaplacení. Ať už jsou to pro vás vaše děti, nebo východ slunce. Může to být obyčejná ranní káva, čistý vzduch a voda. Může to být naše planeta, nebo i vnitřní pocit štěstí a radosti.

Existuje mnoho věcí, které společně patří na toto první místo a osobně věřím, že to nemůže být jinak, než že sem patří také váš život. A abyste mohli žít, tedy vůbec vlastnit svůj život, v této době a společnosti, potřebujete peníze. Proto zároveň nemůžou být níže, než hned na tom druhém místě. Potřebujete je, abyste zároveň mohli mít více z vlastního života. Potřebujete je dokonce i k tomu, abyste vůbec přežili.

Rovnováha

I proto se určitým smyslem života stává hledání rovnováhy. Je to také o tom, aby peníze nikdy nebyly příliš vysoko ani nízko ve vašem žebříčku hodnot. Když jsou moc nízko, budete se trápit jejich nedostatkem. Pravděpodobně budete naštvaní na celou společnost a přát si její konec. Když to naopak přeženete, zapomenete na to, co by mělo být na prvním místě a peníze vám nepřinesou vytoužené štěstí.

Závěr

Dejte mi vědět do komentářů, zda vás toto téma zaujalo a dává vám to smysl. Peníze můžeme vidět všude a ať už si říká kdo chce co chce, každý z nás je rád, když je má, aby si mohl koupit něco krásného. Peníze na správném místě mohou darovat štěstí a pomoc. Lidé je potřebují a není moudré je odmítat. Na druhou stranu bychom měli mít na paměti, že vždy patří až na to druhé místo.

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *