První Tokenizované IPO – Burza Cenných Papírů MERJ

Token, Seychely, tokenizované IPO, news, akcie, tokeny, kryptoměny, blockchain
Advertisement

Burza cenných papírů se sídlem na Seychelách MERJ se plánuje stát prvním subjektem, který vydá tokenizované IPO – tedy počáteční nabídku akcií ve formě tokenů.

První Tokenizované IPO

Seychelská MERJ je burza, která již v minulosti uvedla první regulovaný akciový (“security”) token na národním akciovém trhu. Nyní plánuje první tokenizované IPO. Počáteční nabídka těchto akcií v podobě tokenů se bude týkat distribuce vlastního kapitálu do Evropy.

Burza k tomu využije partnerství s poskytovatelem blockchainových služeb Globacap. Ten ve své tiskové zprávě z 29. 8. 2019 uvádí, že MERJ plánuje globálně první IPO “security” (akciových) tokenů. „IPO, plánované na příští měsíc, nabídne 16% základního kapitálu společnosti.” Globacap je pak údajně první společnost, která vydala akciový token s vlastním kapitálem pod dohledem orgánu Financial Conduct Authority ve Velké Británii.

  • Tzv. “security” token slouží jako kryptoměnová obdoba akcie. Slouží tedy jako investice a v budoucnu by se pomocí těchto tokenů mohly digitalizovat (tokenizovat) cenné papíry (akcie, dluhopisy…)
  • Druhý typ – tzv. utility token má určitou užitečnost a lze ho použít v rámci určitého projektu, např. na nákup specifické služby. Utility by neměl primárně sloužit jako investice.

Tokenizované cenné papíry by se mohly v budoucnosti stát jedním z prvních způsobů, jak lze využít kryptoměny (kryptoměnové platformy) a jejich technologie v “reálném” světě.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://cointelegraph.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.