Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

První Tokenizované IPO – Burza Cenných Papírů MERJ

Burza cenných papírů se sídlem na Seychelách MERJ se plánuje stát prvním subjektem, který vydá tokenizované IPO – tedy počáteční nabídku akcií ve formě tokenů.

První Tokenizované IPO

Seychelská MERJ je burza, která již v minulosti uvedla první regulovaný akciový (“security”) token na národním akciovém trhu. Nyní plánuje první tokenizované IPO. Počáteční nabídka těchto akcií v podobě tokenů se bude týkat distribuce vlastního kapitálu do Evropy.

Burza k tomu využije partnerství s poskytovatelem blockchainových služeb Globacap. Ten ve své tiskové zprávě z 29. 8. 2019 uvádí, že MERJ plánuje globálně první IPO “security” (akciových) tokenů. „IPO, plánované na příští měsíc, nabídne 16% základního kapitálu společnosti.” Globacap je pak údajně první společnost, která vydala akciový token s vlastním kapitálem pod dohledem orgánu Financial Conduct Authority ve Velké Británii.

  • Tzv. “security” token slouží jako kryptoměnová obdoba akcie. Slouží tedy jako investice a v budoucnu by se pomocí těchto tokenů mohly digitalizovat (tokenizovat) cenné papíry (akcie, dluhopisy…)
  • Druhý typ – tzv. utility token má určitou užitečnost a lze ho použít v rámci určitého projektu, např. na nákup specifické služby. Utility by neměl primárně sloužit jako investice.

Tokenizované cenné papíry by se mohly v budoucnosti stát jedním z prvních způsobů, jak lze využít kryptoměny (kryptoměnové platformy) a jejich technologie v “reálném” světě.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *