Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Portugalsko Chce být Daňový Ráj pro Krypto Investory i Podniky

Kryptosvětem se šíří zprávy o Portugalsku, které vypadá jako daňový ráj pro všechny příznivce kryptoměn. Osvobození se údajně netýká jen DPH, ale i daně z příjmů.

Daňový ráj

Vizáž bezpečného útočiště pro všechny obchodníky, investory či těžaře kryptoměn si na sebe vzalo Portugalsko. Tato země je podle nedávných zpráv skutčný daňový ráj. Tamní úřad nedávno oficiálně potrvdil, na žádost těžařské společnosti, že kryptoměny jsou osvobozeny od DPH, a nejen. Jak uvádí Obchodní zpravodaj Jornal de Negócios:

„Daňové úřady již objasnily, že příjem z kryptoměny nepodléhá dani. Nyní objasňuje, že jak obchodování s kryptoměnami v reálných měnách, tak odměny v kryptoměnách jsou osvobozeny od DPH.“

Ohledně DPH to pro nás není nic nového, neboť to vychází ze stanovisek orgánů Evropské unie, které se týkají také ČR a SR. Nicméně je třeba si uvědomit, že na mezinárodní úrovni má taková zpráva velkou váhu. Jsou totiž i země, odkud investoři, vývojáři i těžaři utíkají, zejména kvůli nedměrné daňové a byrokratické zátěži.

Zdroje, které citujeme, hovoří také o dani z příjmů. Dailyhodl dokonce píše, že:

„Portugalský daňový úřad oficiálně prohlásil, že občané mohou obchodovat a provádět platby v kryptoměně bez dlužné daně. Daň z přidané hodnoty (DPH) za nákupy i daň z příjmu jsou bez limitů [pozn. red.: Někdy je k osvobození od daně třeba splnit nějaký limit, např. nepřekročit určitý roční obrat, apod.].”

Nicméně daňový úřad se ve své zprávě věnuje primárně DPH a zprávy o osvobození také od daně z příjmů mohou být pouhou dezinterpretací. Prozatím je tedy považujme za neověřené.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://cryptopotato.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *