Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Studie Coinbase: Kryptoměnové Třídy Má Většina Nejlepších Univerzit

Podle studie kryptosměnárny Coinbase je na nadpoloviční většině nejlepších světových univerzit kryptoměnová třída. Přesně jsou takové třídy na 56 % top škol.

Studie říká, že většina nejlepších univerzit již má kryptoměnové třídy

Průzkum zahrnoval 50 nejlepších světových univerzit (podle žebříčku US News & World Report). Coinbase podruhé spolupracovala s Qriously při zjišťování názorů a preferencí studentů. Zjitili rostoucí zájem studentů o kryptografii a také hovoří o „rostoucím počtu kurzů zaměřených na blockchain, kryptoměny nebo bitcoiny, které se vyučují v různých oborech.” Dále uvádějí:

„Dvakrát tolik studentů než v roce 2018 uvádí, že absolvovali kurz krypta nebo blockchainu.  Téměř 70 procent tříd kryptografie a blockchainu je v odděleních mimo informatiku, včetně práva, humanitních věd a ekonomiky. Původní výzkum Coinbase zahrnuje průzkum mezi 735 americkými studenty ve věku 16 let a starší, komplexní přehled kurzů na 50 mezinárodních univerzitách.”

Zajímavý příběh se odehrál na univerzitě Cornell, kterou Coinbase pasuje na pr vní místo ve seznamu “Coinbase 2019 Leadři v krypto edukaci”. Během školního roku 2017 se dva spolužáci rozhodli, že se chtějí dozvědět více o kryptoměnách, které v té době prudce rostly. Cornellská univerzita jim umožnila vytvořit klub pro zájemce s názvem Cornell Blockchain.

Profesor informatiky a spoluzakladatel iniciativy pro kryptoměny a smlouvy (IC3) Gün Sirer jim v tom pomáhal. Nicméně očekával, že se bude jednat o klub pro několik podivínských geeků. Opak se stal pravdou, když klub „prostě vyplnil místnost určenou pro 120 studentů.”

Jak vidíte na grafu výše, zdaleka se krypto třídy neotevírají pouze v oborech informatiky. Naopak téměř 70 %  je ve finančních, ekonomických, právních, inženýrských a dalších oborech.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.coindesk.com/
https://blog.coinbase.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *