Studie Coinbase: Kryptoměnové Třídy Má Většina Nejlepších Univerzit

studenti, třídy, budoucnost, kryptoměny, bitcoin, magazin, news

Podle studie kryptosměnárny Coinbase je na nadpoloviční většině nejlepších světových univerzit kryptoměnová třída. Přesně jsou takové třídy na 56 % top škol.

Studie říká, že většina nejlepších univerzit již má kryptoměnové třídy

Průzkum zahrnoval 50 nejlepších světových univerzit (podle žebříčku US News & World Report). Coinbase podruhé spolupracovala s Qriously při zjišťování názorů a preferencí studentů. Zjitili rostoucí zájem studentů o kryptografii a také hovoří o „rostoucím počtu kurzů zaměřených na blockchain, kryptoměny nebo bitcoiny, které se vyučují v různých oborech.” Dále uvádějí:

„Dvakrát tolik studentů než v roce 2018 uvádí, že absolvovali kurz krypta nebo blockchainu.  Téměř 70 procent tříd kryptografie a blockchainu je v odděleních mimo informatiku, včetně práva, humanitních věd a ekonomiky. Původní výzkum Coinbase zahrnuje průzkum mezi 735 americkými studenty ve věku 16 let a starší, komplexní přehled kurzů na 50 mezinárodních univerzitách.”

Zajímavý příběh se odehrál na univerzitě Cornell, kterou Coinbase pasuje na první místo ve seznamu “Coinbase 2019 Leadři v krypto edukaci”. Během školního roku 2017 se dva spolužáci rozhodli, že se chtějí dozvědět více o kryptoměnách, které v té době prudce rostly. Cornellská univerzita jim umožnila vytvořit klub pro zájemce s názvem Cornell Blockchain.

Profesor informatiky a spoluzakladatel iniciativy pro kryptoměny a smlouvy (IC3) Gün Sirer jim v tom pomáhal. Nicméně očekával, že se bude jednat o klub pro několik podivínských geeků. Opak se stal pravdou, když klub „prostě vyplnil místnost určenou pro 120 studentů.”

Jak vidíte na grafu výše, zdaleka se krypto třídy neotevírají pouze v oborech informatiky. Naopak téměř 70 %  je ve finančních, ekonomických, právních, inženýrských a dalších oborech.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.coindesk.com/
https://blog.coinbase.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.