Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Středeční Přehled Posledních Novinek (#SPPN13) – Je Craig Wright Vynálezcem Bitcoinu?

První polovina tohoto týdne nám nadělila řadu zajímavých zpráv. Máme tu i zásadní soudní rozhodnutí, které bude mít potenciálně vliv na Bitcoin, jeho cenu i celý kryptomarket. Po více než 10 letech se zdá, že může dojít k pohybu Satoshiho bitcoinů. Otázka je proto jasná: Je Craig Wright vynálezcem Bitcoinu?

Co to je?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. News na Hodlerovi jsou trochu jako jízda metrem. Zatímco ostatní čekají na červenou, vy už dávno znáte všechny podstatné informace.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Středeční, resp sobotní, přehled posledních NEWS vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nebo si prostě rádi přečtou souhrn aktualit posledních dní.

SPPN

Společnsot Ripple se zřekla odpovědnosti za propad ceny XRP. Tvrdí, že prodejem uvolňují vlastně jen málo mincí, a to méně, než jaké tempo inflace má momentálně Bitcoin. Vitalik Buterin, zakladatel Etherea, usiluje o decentralizaci své kryptoměny. Proto nechce zasahovat, aby nebyl jako “velký diktátor” a vše neřídil…

Burza Binance potěšila své uživatele možností výdělku formou úroků za Lending. Produkt, který nabízí, má splatnost nastavenou na 14 dní a zisk v přepočtu na celé roky dosahuje až na 15 %. Také Australská Burza Cenných Papírů potěšila zákazníky, neboť jim v roce 2021 nabídne clearingové systémy na blockchainu. To by mohlo znamenat mj. nižší poplatky.

Ve Švýcarsku již mají první 2 kryptobanky. Švýcarský bankovní regulační orgán udělil bankovní licenci kryptobankám SEBA a Sygnum současně, aby předešel neplánované konkurenční výhodě. Švýcarské banky začnou nabízet kryptoprodukty již letos.

Je Craig Wright Vynálezcem Bitcoinu?

Zásadní zprávou je rozhodnutí kalifornského soudu. Craig Wright by měl nyní odevzdat až polovinu z více než milionu BTC, které údajně vytěžili společně s Davem Kleimanem. Ten je již po smrti a toto neskutečné dědictví by tak mohli získat jeho příbuzní, samozřejmě za předpokladu, že je Wright skutečně vlastní, jak tvrdí.

Další informace pak naznačují, že tento rozsudek bude respektovat, byť se proti němu ještě může odvolat. V každém díle pro vás máme otázku k diskuzi či zamyšlení. Dnes to nemůže být jinak, než že se vás zeptáme: Je podle vás Craig Wright skutečně stvořitelem Bitcoinu, jak o sobě tvrdí?

A pojďme dále. Facebook, jehož projekt Libra čelí masivnímu politickému tlaku a regulačnímu nepřátelství, činí kroky, aby uklidnil své partnery. Libra a kryptopeněženka Calibra tak má několik zajímavých novinek, které zvyšují šanci na zdárný průchod regulační bariérou. Zda k tomu však skutečně dojde, to ukáže až čas.

Miliardář Tim Draper se vyjádřil pozitivně o Bitcoinu. Říká, že se může jednat o velkou příležitost. Možná dokonce větší, než internet v 90. letech. Charlie Lee bude nadále finančně podporovat nadaco Litecoinu, která prakticky žije z jeho darů. Ty tvoří od roku 2017 asi 80 % jejich příjmů.

Linky na jednotlivé články (NEWS:)

Ripple: Nemůžeme za Pád Ceny XRP, Vitalik Nemá Podíl na Říjnovém Forku ETH

Binance Spouští 14denní Lending s Úrokem až 15 % Ročně

Australská Burza Cenných Papírů Přejde na Blockchain v Roce 2021

Soud Nařídil Wrightovi, aby vrátil polovinu Satoshiho 1,1 mil. BTC rodině Kleimana

Ve Švýcarsku Vznikly 2 Kryptobanky – Už Mají i Zelenou

Facebook – Projekt Stablecoinu Libra a Kryptopeněženky Calibra Maká

Miliardář Tim Draper: Kryptoměny jsou Větší Příležitostí, než byl Internet

Je Craig Wright Satoshi Nakamoto? – Další Informace ke Kauze Kleiman

Charlie Lee Bude Nadále Finančně Podporovat Nadaci Litecoin Foundation

Kryptomarket

Ani první polovina 35. týdne roku 2019 zatím nepřinesla očekávaný prudký pohyb ceny, který by nám mohl napovědět jeho další směřování. V souvislosti s možným prodejem 500 000 BTC však některým z nás naskakuje husí kůže. Nepanikařme a počkejme si, jak to nakonec doopravdy dopadne. Zatím Bitcoin stále vyčkává v oblasti lehce nad 10 000 USD a trochu to začíná připomínat situaci ze začátku roku, kdy byla jaho cena opakovaně krátkodobě poměrně velmi stabilní, až téměř nečinná, v porovnání s tím, na jakou volatilitu jsme u něj zvyklí.

Závěr – Je Craig Wright Vynálezcem Bitcoinu?

Tak to je v tomto díle SPPN již vše. Další vyjde opět v sobotu. Jak se vám tento díl líbil nám můžete napsat třeba do komentářů, nebo na soc. sítích (viz níže). Nezapomeňte také na naši dnešní otázku. Co si myslíte o údajném autorství Craiga Wrighta? Mohl by skutečně být anonymním vynálezcem Bitcoinu, jak hlásá?

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *