Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Je Craig Wright Satoshi Nakamoto? – Další Informace ke Kauze Kleiman

Včera (v úterý) jsme vás informovali o rozsudku, který ukládá Craigovi Wrightovi povinnost vyplatit rodině zesnulého partnera Kleimana 550 500 tisíc BTC. Nyní přinášíme další informace ke kauze Kleiman.

Co víme o kauze Kleiman?

Víme, že soud v Kalifornii uložil Craigovi Wrightovi povinnost, vyplatit pozůstalým Dave Kleimana téměř 550 000 500 000 bitcoinů. Víme, že kdyby tyto prostředky skutečně někde ležely a následně byly rozprodány, způsobilo by to na kryptomarketu velký šok a pravděpodobně také značný pád ceny. Také víme, že kdyby se ukázalo, že je Craig Wright skutečně Satoshi Nakamoto, poškodilo by to dost možná pověst Bitcoinu, který je znám jako transparentní a nikým neovlivnitelný finančně-technologický zázrak.

Z vyjádření soudce:

„Během jeho svědectví na mě Dr. Wrightův projev nedělal dojem někoho, kdo říká pravdu. Když to pro něj bylo příznivé, zdálo se, že dr. Wright má vynikající paměť a pečlivou pozornost k detailům. Jinak byl Dr. Wright agresivní a vyhýbavý.

Když byl konfrontován s důkazy naznačujícími, že některé dokumenty byly vyrobeny nebo pozměněny, stal se extrémně defenzivním a pokusil se vyhnout dotazování…  […] Pro účely té to akce je stanoveno, že Dr. Wright a David Kleiman uzavřeli partnerství 50/50 za účelem rozvoje duševního vlastnictví bitcoinů a těžby bitcoinů.”

To dále znamená, že všechny bitcoiny, které vytěžili během partnerství, patří do vlastnictví obou. Proto Wright musí vrátit polovinu na pozůstalost Kleimana. Soud však neřeší ani neručí za to, že Wright je skutečně anonymním tvůrcem Bitcoinu. Dále víme, že Wright se může proti rozhodnutí odvolat.

V rozhovoru krátce po soudním rozhodnutí Wright říká, že nyní, když jeho děti ví, že vlastní 5 miliard dolarů, by to mohlo negativně ovlivnit jejich život. Také uvedl na pravou míru částku, která činí necelých 500 tisíc BTC (tedy nikoli 550 tisíc BTC). Dále řekl:

„Soudce nebude rozhodovat o tom, zda jsem Satoshi. Ale partnerství je. Takže když Dave Kleiman zemřel, partnerství se převedlo na Ira. […] Pokud soud vydá příkaz, vyhovím mu. A soud vydal rozkaz. Je to jednoduché. Na projekt jsem utratil více peněz, než Dave, takže Ira může získat asi 480 000 BTC”

„Jsem kretén, který neustále vymýšlí věci, které ostatní lidé potřebují. Nejsem dobrá mediální osobnost. Myslíš si, že si stěžuji, protože si ponechám jen 6 miliard dolarů? A já jsem jediný přeživší člen Satoshi? Soudce rozhodl, že jde o partnerství. Jsem kretén Satoshi. A Dave byl ten hezký. Tak se měj hezky.”

Závěr

Tak to by prozatím mohlo stačit. Jak sami vidíte, je možné, že dojde k přesunu signifikantního množství BTC. Wright dále poznamenal, že mohl kdykoli svým prodejem potopit celý market a odejít “vysmátý”, ale neudělal to. O dalším průběhu této zásadní kauzy pro celý kryptosvět vás budeme opět informovat, jakmile budeme vědět více.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://dailyhodl.com/
https://www.ccn.com/
https://modernconsensus.com/

Video

O této záležitosti také informoval ytb kanál Crypto Invest. Níže si můžete pustit danou část videa a podpořit pak třeba lajkem nejproduktivnějšího krypto youtubera na naší scéně.

https://youtu.be/CqvV8b01nDY?t=378

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *