Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Elon Musk Chce Spojit Lidský Mozek s Čipem Umělé Inteligence v Roce 2020

Známý kryptonadšenec a technologický podnikatel Elon Musk doufá, že do konce roku 2020 spojí inteligentní čipy a mozek lidí. Cílem je léčit nemoci.

Musk chce spojit mozek s umělou inteligencí

Neuralink – neurotechnologická společnost Elona Muska, vyvíjí čipy, které se spojí s počítači a přes Bluetooth s mobily a budou číst data elektrod v mozku. Jejich účelem bude léčit mozkové nemoci. Musk, známý především jako šéf Tesly, říká, že čip bude jen pár milimerů velký, bezdrátový a jeho implantace si nevyžádá stehy.

„Myslím, že to má obrovský potenciál, a doufáme, že to bude mít lidské pacienty do konce příštího roku. Takže to není daleko… Nějaké rozhraní mozkového stroje, které dokáže vyřešit mozkové nemoci všeho druhu, ať už je to nehoda, vrozený nebo jakýkoli druh poruchy související s mozkem nebo páteří. Pokud znáte někoho, kdo si zlomil páteř, můžeme to vyřešit pomocí čipu.

[…] Bude to trvat, ale uvidíte, že to přijde.“

Tato technologie otevírá různé scénáře budoucnosti propojení člověka a stroje. Umělá inteligence léčící nemoci se tak může již poměrně brzy stát realitou.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://dailyhodl.com/

TIP redakce:

HODL | Digitální identita a čip pod vaší kůží – světlá budoucnost, nebo zlý sen?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *