Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Skončila už Doba, Kdy se Vyplatilo Investovat do Čehokoli?

V kryptosvětě se věci dějí mnohem rychleji, než třeba na akciových trzích. Nové trendy v oblasti blockchainu a příbuzných technologiích se určitě vyplatí sledovat. Jsou zde i slušné příležitosti, jak vydělat peníze a zbohatnout. Momentální situace však vyvolává dohady, zda již není u konce doba, kdy bylo možné úspěšně investovat prakticky do čehokoli.

Pamatujete rok 2017?

To byla doba, kdy jste mohli vydělat snad i na tom nejzbytečnějším projektu. Obrovské zisky si kryptoměny připisovaly téměř bez jakékoli práce a námahy. Traderům prostě stačilo něco nakoupit a chvíli počkat a mohli být ve slušném zisku. Hodleři měli jediný problém, najít správné hodnoty pro případnou realizaci zisků.

Osobně znám případy lidí, kteří se následně nechtěně prohodlovali až do downtrendu. Někteří odešli s nepořízenou. A jiní stále čekají na svoji chvíli. Pravděpodobně k nim patříte i vy, pokud tohle čtete. A pravděpodobně si kladete otázku, zda se ještě vyplatí hledat příležitosti v altcoinech, zejména když to teď tak klesalo.

Altcoiny pod tlakem BTC

Jedno z možných vysvětlení, kterými lze celkem úspěšně vysvětlit nárůst dominance Bitcoinu, je příliv institucionálního kapitálu. Vycházím přitom z některých zpráv, které hovoří o masivním přísunu těchto investorů a jejich peněz. A instituce investují především do Bitcoinu. Logicky tedy jeho cena roste, zatímco altcoinům chybí šťáva.

Velcí investoři na kryptomarketu

O kryptoměnách poslední dobou mluví nejvýnamnější osobnosti světa. Trump kriticky, jiní zase pozitivně, ale výsledkem je stále rostoucí zájem nováčků z řad různých fondů, institucí a velkých hráčů, ale samozřejmě i těch malých.

Nemyslím si, že by tento trend v dohledné době mohl slábnout a pokud něco udrží cenu Bitcoinu na 6 tisíci dolarů, mohly by to dle mého názoru být právě tyto nálady, které nabírají na síle ve světě tradičních investičních hráčů, kteří si nechtějí nechat ujet vlak.

Instituce preferují bezpečnost

Dalším důvodem, proč kdejaký produkt bez budoucnosti, ale i některé zajímavé altcoiny, které budoucnost mají, nezažívají kdoví jaký růst, jsou bezpečnostní preference institucionálního kapitálu. Velcí hráči a správci různých fondů si nemůžou dovolit investovat do nějakých neznámých altcoinů.

Umíte si představit, že by správce cizího kapitálu v řádech třeba desítek či stovek milionů (nebo dokonce miliard) dolarů nakoupil nějaký malý produkt – altcoin, jako si to dovolíme my drobní investoři, kteří riskují jen svůj vlastní kapitál. Že by se instituce spoléhaly na informace z webu daného projektu, z jejich soc. profilů a na to, že mají dobrý tým? No nevím…

Oni si podle mě potřebují být jistí. Proto se v mnoha případech stále čeká dokonce i na samotnou investici do Bitcoinu. Proto také vznikají produkty, které jim umožní investovat, aniž by si sami museli spravovat privátní klíče a nést riziko hackerských útoků. Instituce preferují bezpečnost a za tu si rády tučně připlatí.

INFO: Víte, že nyní na Hodlerovi vychází 2krát týdně SPPN – Sobotní/Středeční Přehled Posledních NEWS?

Závěr

Co z toho všeho plyne si vyvoďte sami. Někdo věří, že skutečné FOMO běžných lidí nás teprve čeká. Někdo se spoléhá na instituce a věří, že právě jejich kapitál tento trh pozvedne do nových výšin. Já se domnívám, že altcoinová sezóna je otázkou času. Ale zřejmě je lepší investovat do dobrých projektů, než do čehokoli, nemyslíte?

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček a odebírej nové články, sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *