Sobota, 2 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Proč většina lidí na kryptoměnách prodělá peníze?

Co je vlastně na hodlování tak odlišné, oproti jiným investicím? Proč je důležité myslet dlouhodobě? A nebylo by lepší dát své peníze někomu, kdo se o vaše finance postará za vás?

HODL

Náš web není pojmenován jen tak náhodně. HODL je v kryptosvětě ustálený výraz, který původně vznikl jako překlep. Stalo se to v roce 2013. Během listopadu 2013 Bitcoin rostl více než 5násobně. Následoval prosinec a kurz z tehdejšího ATH klesl skoro o polovinu.

Právě v té době si jeden člen diskuzního fóra Bitcointalk dopřával whiskey a následně napsal dnes již legendární příspěvek. V nadpisu stálo: „I AM HODLING.” Tento překlep se rychle uchytil v kryptokomunitě jako synonymum dlouhodobého držení Bitcoinu, bez ohledu na to, kde je jeho cena.

HODL
Prosinec 2013 – GameKyuubi poprvé napsal HODL (překlep slova hold = držet)

Tip: Hold nebo jak to je? Další info o hodlerech #HODL

Hodleři

Stalo se z toho v podstatě hnutí. Hodleři ve ztrátě zásadně neprodávají, nepodléhají panice, neztrácí nervy… Z dlouhodobého hlediska dosud žádný hodler neprodělal. Zatímco trading ve skutečnosti většině lidí způsobí ztrátu. O tom se moc nemluví, ale je to bohužel tak. Ani žádné placené signály a členské skupiny vás zpravidla před ztrátou neuchrání, často ji ještě prohloubí právě kvůli různým poplatkům za služby.

Jestli vám můžu něco doporučit, vemte raději peníze, které chcete vyhodit za placené skupiny, kupte za ně Bitcoin a neprodávejte, ať se děje cokoli. O tyto peníze byste stejně s největší pravděpodobností přišli.

V roce 2013, kdy bylo poprvé použito slovo HODL, stál Bitcoin necelých 600 dolarů…

Myslete dlouhodobě

..Proto bych vás chtěl v tomto článku vyzvat, abyste mysleli dlouhodobě. Přestože denně sledujeme novinky, bavíme se tím, jak lidé šílí z každé drobné změny kurzu a snažíme se přikoupit za dobrou cenu… I přesto bychom měli mít na paměti, že je skoro jedno, jestli je dnes cena BTC 20 tisíc, 12 tisíc, nebo klidně 3 tisíce.

Dnes může kurz Bitcoinu může jít na 60 tisíc dolarů, může jít klidně na 10, nebo dokonce 3 tisíce. Stejně tak může být v lednu dalšího roku zpět na 50, nebo vytvořit nové LOW. Krátkodobě přemýšlející investoři během růstu dokoupí a při pádu zpanikaří. Prodají ve ztrátě. Hodleři si možná něco přikoupí, ale rozhodně nezpanikaří.

A co když Bitcoin umře?

Ve skutečnosti mu smuteční oznámení vypsali již mnohokrát. Web 99bitcoins.com shromažďuje články, které tvrdí, že je Bitcoin mrtvý, resp. zbytečný, bezcenný, atd… Aktuálně Bitcoin “umřel” již nejméně 461krát. Kdybych si nebyl jistý, že Bitcoin dlouhodobě přežije, tak bych tu nebyl. Rozhodněte se však sami, zda má Bitcoin budoucnost a jestli ji mají altcoiny, resp. které.

Hodler jde proti proudu

Hodler je především člověk, který má vlastní rozum. Je jedno, co si myslím já. Nechci si pod svými články nebo ve skupině vytvořit stádo ovcí, které budou čekat na to, jaká doporučení jim naservíruju. Mám pro vás v tomto ohledu jediné doporučení. Vezměte zodpovědnost za své finance do vlastních rukou, nikdo jiný to za vás neudělá.

Strategická rozhodnutí

O strategii jsem toho již napsal mnoho. V zásadě musíte udělat několik důležitých rozhodnutí a těch se následně držet. Jde například o to, kdy se dát do nakupování, kterou minci zvolit, který altcoin prodat, zda držet jen Bitcoin a jak dlouho hodlovat. Je třeba znát rizika, dodržovat bezpečnostní pravidla a nepodléhat emocím.

HODL není o rychlých ziscích. Není to o tom, že si zakoupíte balíček a za měsíc jste za vodou. Spíš bych řekl, že je to životní styl. Člověk, který se pro tuto cestu rozhodl, je ochotný na sobě pracovat. Vzdělává se a hledí vstříc budoucnosti. Není to ten druh člověka, který utrácí na dluh za zbytečnosti a nemyslí na budoucnost.

Kdo se děsí neúspěchu a ztráty, ten ať radši nehodluje

Bitcoin dlouhodobě roste. I některé altcoiny zatím drží krok. Přicházejí noví hráči, giganti, každý den se kryptoměny posouvají o kus dál. Zažíváme opravdu velmi bouřlivé období a je jen otázkou času, než vytvoříme nové ATH. Bitcoin může dosáhnout 100 tisíc dolarů, nebo dokonce milion.

Důležité je:

  1. Pokud se tam skutečně dostane, budete na to připraveni?
  2. Když se tak nestane, budete mít dále pro co žít?

TIP redakce: Měsíc s Hodlerem | Druhý měsíc od spuštění přinesl celou řadu novinek (zal. 3.3.2019)

Závěr

Možná se na zmíněné hodnoty Bitcoin časem dostane, možná ne. Důležité je, že pokud vstoupíte s davem, nebudete myslet dlouhodobě, bude vám chybět strategie a nebo se spolehnete na to, že vám někdo poradí, co máte dělat, tak proděláte. A to bez ohledu na to, že Bitcoin dlouhodobě roste. Spousta lidí takto přišla o velké peníze, přestože Bitcoin opakovaně rostl o tisíce procent. Myslete dlouhodobě!

A je třeba držet celý život? (Hold On for Dear Life) Osobně dávám přednost nějaké rozumné střední cestě, ale jsou i hodleři, kteří neprodají nikdy. Proč? Více zde: Proč někdo hodluje tak, že nikdy neprodá svůj Bitcoin?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *