Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

ECB přirovnává PoW kryptoměny, jako je BTC, k autům na fosilní paliva a hrozí zákazem

Evropská centrální banka – ECB – zveřejnila nový dokument o spotřebě energie kryptoměn.

Bitcoin je jako auto na fosilní pohon, říká ECB

Uprostřed problémů eura a rekordní inflace v mnoha členských zemích ECB vyjádřila své znepokojení nad údajnou významnou uhlíkovou stopou těžby Proof-of-Work (PoW) kryptoměn, jako je Bitcoin. Centrální banka eurozóny pak zároveň naznačila možný zákaz takových kryptoaktiv, a to do roku 2025.

Banka zveřejnila dokument, kde uvádí, že přínos Bitcoinu pro společnost je „pochybný,“ ale blockchain může mít potenciální výhody a případy použití. Experti ECB popsali PoW jako krypto verzi aut na fosilní paliva a PoS jako elektrická vozidla.

Ironií přitom je, že Bitcoin i elektromobily spotřebovávají ke svému “pohonu” stejný zdroj – tedy elektickou energii. Zatímco se ECB na kryptoměny dívá skrze prsty, auta na elektřinu EU hodlá přikázat vyrábět všem automobilkám do roku 2035, kdy má začít platit zákaz spalovacích motorů.

ECB dodává:

Je těžké si představit, jak by se úřady mohly rozhodnout zakázat benzinová auta v přechodném období, ale [zároveň] přimhouřit oči nad aktivy typu Bitcoin postavenými na technologii PoW.”

TIP: Putin podepsal BAN kryptoplateb; Ethereum 2.0 má datum sloučení; McCaleb prodal poslední XRP: Zprávy týdne

ECB nedávno vyzvala k urychlené regulaci stablecoinů po pádu stablecoinu UST. Jedná tak v zásadě v souladu s tím, co předpověděl zástupce ředitele Švýcarské národní banky (SNB) Thomas Muser. V červnu uvedl:

„Obávám se, že lidé hodí všechny decentralizované stablecoiny do stejné kategorie, což není pravda. […] Myslím si, že regulace upřednostní centralizované stablecoiny,“ dodal.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

  • Honza365

    Co dodat, jsou to zkrátka absolutní vypatlanci, kteří vlastně ani pořádně nevědí co chtějí.. Často činí protichůdná rozhodnutí, všechny jejich kroky ohledně energetiky/fosilních paliv/alternativních zdrojů jsou pouhými “výstřely do tmy” bez jakéhokoli konceptu a detailně promyšlené dlouhodobé strategie. Jo, Evropa to nakonec opět ods.ere nejvíc ze všech a největší znečišťovatelé světa si přitom budou dál vesele pískat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *