Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Putin podepsal BAN kryptoplateb; Ethereum 2.0 má datum sloučení; McCaleb prodal poslední XRP: Zprávy týdne

Je tady další díl pondělních Zpráv týdne na českém hodlerském webu. Bitcoin v době přípravy článku mění ruce na ceně 22 067 USD / BTC. Jde o růst přibližně o 1 500 dolarů za týden. Dominance hlavní kryptoměny dosahuje 41,7 % z celého kryptomarketu, což je o 1,2 % méně od minulého dílu. V první desítce zazářilo ETH s 29,07procentním růstem a Solana, která si připsala 18,23 % za 7 dní. Růst o více než 10 % pak zaznamenalo BNB a XRP.

Putin podepsal BAN kryptoplateb

Vladimir Putin podepsal zákon zakazující používání digitálních aktiv včetně Bitcoinu jako prostředku pro platby. V Rusku je tak nyní nezákonné, aby lidé používali jakékoli kryptoměny k placení za zboží a služby.

Jak Kryptohodler.cz informoval v tomto článku, návrh zákona ze 7. června tohoto roku specifikoval „zákaz zavádění jiných měnových jednotek nebo měnových náhražek na území Ruské federace.“ Předseda Dumy pak návrh schválil hned 8. června a po revizích a dalších úvahách horní komora parlamentu, Rada federace, schválila právní předpis dne 8. července.

Následoval podpis Vladimíra Putina, čímž byl zákaz kryptoplateb prostřednictvím návrhuO změně některých právních předpisů Ruské federace a o pozastavení platnosti některých ustanovení čl. 5.1 federálního zákona o bankách a bankovní činnosti“ v Rusku definitivně přijat.

TIP: Slabé společnosti s „idiotskými manažery“ jsou vyřazeny a totální panika bude následovat: O’Leary

Ethereum 2.0 zná datum merge

Spuštěním sítě Beacon Chain v prosinci 2020 začala cesta Etherea 2.0, která má za úkol dopravit 2. největší kryptoměnu na proof-of-stake konsenzus (PoS). Jde o jeden z nejambicioznějších updatů v historii kryptosektoru.

Hlavní ethereový vývojář Tim Beiko, který vede schůzky core protocol vývojářů, právě navrhl datum, kdy by mohlo dojít ke sloučení obou vrstev. Datum, kdy by mělo Ethereum přejít na to, čemu tým původně přezdíval Ethereum 2.0 (ETH2), se má stát 19. září 2022.

Proti navrhovanému cílovému termínu nevznesli hlavní vývojáři žádné námitky. Později však Ethereum vývojář superphiz.eth uvedl:

„Tato časová osa sloučení není konečná, ale je nesmírně vzrušující vidět, jak se dává dohromady. Berte to prosím jako plánovanou timeline a očekávejte oficiální oznámení!”

Očekává se, že přechod Etherea na síť založenou na PoS sníží spotřebu energie o 99 % a následující zavedení shardingu (očekávané v prvním čtvrtletí roku 2023) má síť učinit vysoce škálovatelnou.

Beacon Chain, resp. jeho sloučení s mainnetem Etherea, je dosud hovorově označován jako Ethereum 2.0, ačkoli vývojáři preferují označení konsensuální vrstva.” Pro uživatele je nejdůležitější změnou PoS – mohou stakovat ETH a získávat odměny. V tuto chvíli je však pro on-chain staking nutné vlastnit alespoň 32 ETH, což nahrává centralizovaným platformám, kde lze zastakovat i méně.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

McCaleb prodal poslední XRP

Po 8 letech postupného odprodávání svého zůstatku někdejší spoluzakladatel Ripple Labs Jed McCaleb vyprázdnil zásobu XRP ve své peněžence nazvané „Tacostand.“

Jed McCaleb, podle blockchainového průzkumníka XRP Scan, provedl svůj poslední odchozí převod XRP ve výši 1,1 milionu XRP v hodnotě 394 742,18 dolarů v neděli v 6:31 UTC. O několik hodin později se na účtu objevila transakce „VYMAZÁNÍ ÚČTU“ z XRP ledgeru.

Transakce znamená konec výprodeje 9 miliard XRP, který inicioval McCaleb poté, co v roce 2014 opustil Ripple Labs, aby spoluzaložil konkurenční platební protokol Stellar. Za uvedené období McCaleb uvolnil do oběhu přibližně 18,6 % z celkové obíhající nabídky mincí XRP.

Komunita projektu XRP zprávu vítá s nadšením.

„Chvíle, na kterou jsme všichni čekali, je konečně za námi. Jed McCaleb konečně vyprázdnil svůj stánek s tacosem. Jeho dumping XRP je nyní po mnoha letech u konce. Čas na party!!!”

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *