Americká vláda žádá veřejnost o komentáře k výhodám a rizikům kryptoaktiv

bitcoin, krása, příroda, hory

Ministerstvo financí USA vyzývá k veřejnost o vyjádření k politice digitálních aktiv. Činí tak na základě Bidenova výkonného příkazu, kterým zapojil vládní agentury k řešení kryptoregulací.

Americká veřejnost má poskytnout vyjádřejní ke kryptu

Výkonný příkaz prezidenta Joe Bidena o kryptoměnách z března nařídil ministerstvu financí, aby se ujalo vedení mezi ostatními vládními agenturami ve vývoji kryptoregulací. Po nedávno zveřejněné první zprávě jsou na řadě veřejné komentáře.

Ministerstvo financí Spojených států právě požádalo veřejnost o vyjádření k potenciálním příležitostem a rizikům digitálních aktiv. Tyto příspěvky mají posloužit jako informace, ze kterých bude čerpat a vycházet při podávání zpráv prezidentovi o možných důsledcích digitálních aktiv na finanční trhy a platební infrastruktury.

„Pro spotřebitele mohou digitální aktiva představovat potenciální výhody, jako jsou rychlejší platby, stejně jako potenciální rizika, včetně rizik souvisejících s podvody,” řekla Nellie Liang, náměstkyně ministerstva financí pro domácí finance. „Ministerstvo financí se snaží těžit z odborných znalostí amerického lidu a účastníků trhu tím, že si vyžádá veřejné připomínky, když se zapojíme do této důležité práce.”

Komentář ministerstva

Zdá se, že v žádosti o komentáře ministerstvo financí samo poznamenalo několik vět ohledně kryptoměn. Mimo jiné zde uvádí:

„Nárůst používání digitálních aktiv a rozdíly mezi komunitami mohou také představovat nesourodé finanční riziko pro méně informované účastníky trhu nebo zhoršit nerovnosti. Je důležité zajistit, aby digitální aktiva nepředstavovala nepřiměřená rizika pro spotřebitele, investory nebo podniky, a zavést ochranu jako součást úsilí o rozšíření přístupu k bezpečným a cenově dostupným finančním službám, se kterými se setkávají zranitelnější skupiny obyvatel.“

Podle úředníků by právě možný nedostatek finančního vzdělání mohl mít vliv na budoucí regulační rámce. Není zcela zřejmé, zda má jít skutečně o přímý dopad na zákony, nebo se spíše vydají cestou osvěty, informování o rizicích a eventuálně také potírání podvodníků v kryptosektoru a na internetu obecně…

Advertisement

TIP: Grayscale podává žalobu na SEC poté, co regulátor zamítl bitcoinový ETF fond

Závěr

Americká veřejnost má do 8. srpna předložit ministerstvu financí připomínky k tomu, jaké by mohly být důsledky hromadného přijetí kryptoměn pro individuální investory a podniky. Jmenovitě mají hodnotit potenciální dopad zavádění nových finančních produktů a služeb, ale také možná rizika, včetně ztráty soukromých klíčů a „pravosti digitálních aktiv, včetně NFT.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.