Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Voyager hlásí bankrot! Odškodnění uživatelů bude záviset na splátkách krachující 3AC

Dominový efekt, který spustil krach Terry a UST v kombinaci s bear marketem, pokračuje další společností. Voyager ohlásil bankrot.

Voyager nezaručuje 100% odškodnění uživatelů

Poté, co krypto lending společnost Voyager Digital v úterý vyhlásila bankrot, uvedla, že její plán obnovy je zaměřen na ochranu majetku zákazníků. Nicméně připouští, že zákazníci možná neobdrží 100 % svých vkladů nazpět.

Voyager říká, že má zhruba 1,3 miliardy dolarů ve finančních prostředcích uživatelů. Dalších 650 milionů dolarů činí pohledávky vůči Three Arrows Capital (3AC), uvedla společnost s odkazem na půjčku 15 250 bitcoinů (BTC) a 350 milionů USD coinů (USDC).

Společnost připouští, že právě se splacením zmíněného dluhu 3AC bude zřejmě určitý problém.

Uvedli:

„Chápeme, jak důležité je získat přístup k majetku na vašem účtu, a pracujeme na tomto procesu co nejrychleji, abychom toho dosáhli. Dnešní příspěvek poskytuje aktuální informace o hotovosti a kryptoměnách zákazníků a další kroky.”

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Co čeká uživatele?

Kromě krypto aktiv Voyager drží finanční prostředky „ve výši částky USD na zákaznických účtech“ na speciálním účtu pojištěném FDIC u Metropolitan Commercial Bank of New York. Nyní pracují na obnově přístupu k těmto penězům.

Již od začátku je však zřejmé, že bankrot i problémy s vyplacením prostředků zákazníkům pramení právě z bankrotu 3AC. Bear market tak v kombinaci s pádem UST a Luny zřejmě očistí trh od řady krypto společností, které postihl dominový pád.

Uživatelům, kteří čekají na navrácení svých kryptoměn, společnost vzkázala:

„Přesná čísla budou záviset na tom, co se stane v procesu restrukturalizace a navrácení aktiv 3AC. Plán podléhá změnám, vyjednávání se zákazníky a nakonec hlasování. […] Sestavili jsme plán restrukturalizace, který by zachoval aktiva zákazníků a poskytl nejlepší příležitost k maximalizaci hodnoty.“

Podle navrhovaného plánu obnovy Voyageru mohou uživatelé obdržet kombinaci tokenů Voyageru, kryptoměn, „společných akcií v nově reorganizované společnosti“ a prostředků z jakéhokoli řízení s Three Arrows Capital (3AC).

Závěr

Konec prominentní společnosti 3AC, která spravovala ještě v březnu aktiva v hodnotě až 10 miliard dolarů, dopadl také na zákazníky lending platformy Voyager. Společnost, která již dříve vydala oznámení o neplnění závazků společnosti 3AC, skončila v bankrotu. Uživatelé nyní čekají, kdy a do jaké výše jim budou navráceny jejich prostředky.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *