Pátek, 24 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Twitter se domáhá dohody s Muskem; Mt. Gox začne vyplácet BTC; USA tlačí na globání regulace: Zprávy Týdne

Je tady další díl pondělních Zpráv týdne na českém hodlerském webu. V tuto chvíli se Bitcoin na kryptoburách obchoduje za 20 547 USD. To je růst asi o 1400 dolarů od minulého týdne. Dominance BTC je na 42,9 procentech, od minulého dílu tak podíl Bitcoinu na kryptomarketu vzrostl o 0,7 %. V první desítce se nejlépe dařilo Ethereu, které zaznamenalo růst o 7,3 %.

Twitter se domáhá dohody s Muskem

Platforma sociálních médií Twitter se údajně již tento týden chystá podat žalobu proti generálnímu řediteli Telsy Elonu Muskovi. Ten uzavřel dohodu o koupi Twitteru za 54,20 USD za akcii 25. dubna, ale cena akcií sociální sítě od té doby klesla o 32,1 % na 36,81 USD.

Twitter se chystá vymáhat původně dojednaný odprodej poté, co miliardář v pátek oznámil svůj záměr odstoupit od dohody o akvizici giganta sociálních médií ve výši 44 miliard dolarů.

Musk v dopise uvedl, že ukončuje fúzi, protože Twitter „zdá se, že učinil nepravdivá a zavádějící prohlášení.“

Na základě podmínek původního podání u Komise pro cenné papíry předloženého 25. dubna by měl Musk v případě zrušení dohody zaplatit „poplatek za ukončení“ ve výši 1 miliardy dolarů.

TIP: Vlastníkům kryptoměn bylo zakázáno pracovat na kryptoregulacích vlády USA

Mt. Gox začne vyplácet BTC

Roky po hacku by někdejší nevětší kryptoburza mohla konečně začít vyplácet zbývající bitcoiny věřitelům, tedy někdejším uživatelům. Vzhledem k dlouhodobému nedobrovolnému hodlování lze očekávat, že se mnozí budou vyplácených BTC zbavovat, což by mohlo ještě posílit tlak na pokles ceny.

Burza uvádí , že “rehabilitační správce“ – Nobuaki Kobayashi – se připravuje začít vyplácet splátky v souladu se schváleným plánem rehabilitace burzy. Věřitelům Mt. Gox začne vyplácet Bitcoin a Bitcoin Cash (BCH) od konce srpna.

USA tlačí na globání regulace

Ministerstvo financí USA informovalo o zapojení americké vlády s řadou nadnárodních organizací, včetně G7, G20, FATF a OECD. Jde o první informace v rámci plnění výkonného příkazu o krypto strategii podepsaného prezidentem Joe Bidenem v březnu.

Obsah dokumentu je zatím velmi obecný, ale jasně ukazuje tlak USA na tvorbu globálních regulací kryptoměn, nikoli pouze místních.

Na prvním výstupu se kromě ministerstva financí podílela celá řada dalších agentur, včetně ministra zahraničí, ministra obchodu a správce Americké agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID).

Dokument popisuje práci Spojených států s mezinárodními orgány na regulaci kryptoměn a uvádí, že americká vláda byla „aktivní na mezinárodních fórech a bilaterálních partnerstvích“ v různých otázkách.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *