Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Solana (SOL) je neregistrovaný cenný papír, tvrdí hromadná žaloba

Nejnovější kryptoměnovou společností zasaženou žalobou se stává Solana Labs. Žalobce v zásadě obviňuje kryptoměnu Solana z toho, že je cenným papírem.

Solana je cenný papír

Skupinovou žalobu podali 1. července Roche Freedman LLP a Schneider Wallace Cottrell Konecky u okresního soudu pro severní okres Kalifornie jménem žalobce Marka Younga, rezidenta státu. Tvrdí, že Solana Labs, Solana Foundation, Anatoly Yakovenko, Multicoin Capital Management, Kyle Samani a FalconX prodávali neregistrované cenné papíry.

K nezákonnému prodeji údajných cenných papírů, kryptoměny SOL, mělo dojít od 24. března 2020.

Žaloba uvádí:

„Obžalovaní dosáhli obrovských zisků prodejem cenných papírů SOL drobným investorům ve Spojených státech v rozporu s registračními ustanoveními federálních a státních zákonů o cenných papírech a investoři utrpěli obrovské ztráty.“

TIP: První bitocoinový short ETF fond zaznamenal 300% explozi kapitálu za několik dní

Žalobce cituje „úmyslně zavádějící prohlášení“ týkající se celkové nabídky tokenů SOL v oběhu a říká, že činí kroky jménem sebe i dalších investorů. Zakladatel Solana Labs Anatolij Jakovenko měl podle něj dubnu 2020 půjčit tvůrci trhu více než 11,3 milionu tokenů, přičemž tuto informaci nesdělil veřejnosti.

„V květnu 2021 drželi zasvěcení 48 % nabídky SOL. Síť je tak vysoce centralizovaná,“ dodal.

Pokud by soud rozhodl, že Solana je cenný papír, nejspíš by následovalo delistování z hlavních kryptoburz. Dokonce by k němu mohlo dojít i dříve, podobně jako v případě žaloby SEC na Ripple, kdy prakticky okamžitě došlo k delistování XRP z Coinbase a dalších, zatímco soud stále probíhá.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *