Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ripple čeká vyvrcholení soudu koncem roku. Pokud SEC vyhraje, firma opustí USA

Brad Garlinghouse nemá jedinou pochybnost o tom, co dělat, pokud Ripple prohraje soud proti SEC. V takovém případě Spojené státy navždy opustí.

Rozsudek možná už letos

Žaloba podaná americkou komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) v prosinci 2020 tvrdí, že Ripple Labs Inc, Brad Garlinghouse a Chris Larsen nezákonně používali XRP jako neregistrovaný cenný papír k získání 1,3 miliardy dolarů.

Soud se táhne již dlouho, ale generální ředitel společnosti Brad Garlinghouse nedávno prozradil, že očekávané vyvrcholení kauzy s potenciálním dopadem na ostatní altcoiny se blíží. Rozsudek podle něj budeme znát možná už letos, byť se podle Garlinghouse americký hlídací pes snaží případ protahovat co nejdéle.

 SEC [říká, že..] odložená spravedlnost je odepřená spravedlnost. Přesto podali žalobu proti Ripple a v každém možném okamžiku se snažili případ oddálit a my se snažíme postupovat tak rychle, jak jen můžeme, budeme i nadále postupovat tak rychle, jak to půjde,“ řekl v květnu šéf Ripple.

..Je jasné, že soudce chápe, že jde o důležitý případ a stane se precedentem. Nyní se blížíme k podání souhrnných rozsudků. Vše bude před soudem nyní do konce listopadu.“

Následně bude záležet na tom, jak dlouho bude soudci trvat přezkoumání případu.

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

Ripple i v případě prohry zůstane, ale mimo USA

Garlinghouse v rozhovoru pro Axios media během konference Collision v Torontu řekl, že pokud soudní spor prohrají, nebudou uvažovat o odchodu z USA, ale udělají to. Navíc dodal, že prohra v případu by v širším kryptoprůmyslu nic nezměnila.

„Pokud se zamyslíte nad tím, jak svět funguje právě teď, je to, jako by byl případ již ztracen, kromě několika výjimek […] Takže pokud prohrajeme, pokud Ripple prohraje případ, změní se [v kryptosvětě] něco?”

TIP: Předseda SEC naznačil, že Ethereum může být cenný papír

Na druhou stranu, dříve zástupci Ripple označili tažení proti Ripple za útok na celý kryptosvět s tím, že v případě prohry budou pokračovat selektivní zásahy SEC proti dalším kryptoměnám.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *