Ethereum zakončilo nejdelší sérii 11 červených týdenních svíček! Blíží se zotavení?

Ethereum, ETH, eth2, eth2.0, ethereum 2.0, testnet, zastávka, Zinken, ETHEREUM 2.0

V první řadě, neřekneme Vám, zda končí bear market. To neví nikdo, byť možná máte rádi tento druh spekulací, že? O čem se naopak dočtete určitě, je rekordní série červených týdenních svíček na Ethereu.

Ethereum trhlo nový rekord v rámci propadu

Dá se s jistotou říci, že posledních několik měsíců bylo pro druhou největší kryptoměnu na světě podle celkové tržní kapitalizace výzvou. Ethereum však minulý týden konečně dokázalo uzavřít zeleně, což je určitě dobrá zpráva a snad i náznak zotavení.

Stalo se tak poprvé po neuvěřitelných 11 týdnech! Když se podíváme na týdenní graf ETH / USD, aktuální červená dráha je skutečně brutální a velmi bolestivá pro všechny investory do top platformy pro inteligentní smlouvy.

Zdroj: TradingView

TIP: Na kryptoburzách je nejméně Bitcoinu za 3 roky! Výsledek odlivu coinů na soukromé peněženky

Stojí za zmínku, že top2 kryptoměna se dokázala zotavit o zhruba 40 % z minima z 18. června, kdy se propadla na 880 dolarů. Na druhou stranu je stále v asi 75% propadu ze svého ATH. Cesta nahoru je tedy ještě dlouhá.

Advertisement

Propad Etherea byl zřejmě podpořen likvidací masivních pozic velkých hráčů, kteří se dostali do problému. Patří k nim jak jeden z největších poskytovatelů půjček v oboru – Celsius Network – tak i jeden z největších kryptoměnových hedgeových fondů – Three Arrows Capital.

Svůj nový rekord v počtu červených týdenních svící si nedávno připsal také Bitcoin. Král kryptotrhu dovršil koncem května svou 8týdenní červenou šňůru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.