Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Velký krypto hedgeový fond bankrotuje: Three Arrows Capital v hodnotě 10 miliard dolarů

Kolaps Luny (LUNC) a UST vedl k systémovému riziku, které ovlivnilo další hráče v odvětví. Nejen Celsius, ale nyní již také 10miliardový krypto hedgeoový fond Three Arrows Capital (3AC) má blízko k zániku, což jen podpořilo propad kryptotrhu.

Three Arrows Capital (3AC) má vážné problémy

Vzhledem k pokračujícímu downtrendu na začátku června, generální ředitel Galaxy Digital Mike Novogratz řekl, že si myslí, že dvě třetiny krypto hedgeových fondů zaniknou . Trvalo několik dní, než se jeho předpověď začala naplňovat s dozvukem pádu dominové kostky.

Jak informoval web Fortune, Po likvidacích ve výši 400 milionů dolarů údajně čelí insolvenci velký kryptoměnový hedgeový fond Three Arrows Capital.

Singapurský 3AC, který březnu spravoval aktiva ve výši 10 miliard dolarů, podle společnosti Nansen, zabývající se blockchainem, neplní požadavky na marži (margin calls) a likviduje své držby kryptoměn, což zvyšuje tlak na propad kryptotrhu.

Příval likvidací

Začátkem týdne došlo k „nějakým velkým posunům v pozicích [3AC],“ řekl v úterý Andrew Thurman, vedoucí obsahu a analytik přední blockchainové datové firmy Nansen.

Nechci se vyjadřovat k tomu, co by to mohlo znamenat pro jejich zdraví, ale je jasné, že přeskupují hlavní části svého majetku.”

Spoluzakladatel 3AC Su Zhu zpočátku mlčel, pak uvedl:

„Jsme v procesu komunikace s relevantními stranami a plně odhodláni to vyřešit.“

Mezi těmi, kteří zlikvidovali nějaké pozice 3AC, patří např. BlockFi. Generální ředitel Zac Prince ve čtvrtečním tweetu uvedl:

„BlockFi může potvrdit, že jsme nedávno uplatnili svůj nejlepší obchodní úsudek u velkého klienta, který nesplnil své závazky z překolateralizované

maržové půjčky. Plně jsme urychlili půjčku a plně zlikvidovali nebo zajistili veškeré související zajištění.“

Dominový efekt?

Od té doby se ozvali další s expozicí v 3AC. Finblox, platforma nabízející uživatelům až 90% výnos z vkladu jejich kryptoměny, uvedla svůj vztah s 3AC, pozastavila vyplácení odměn a snížila limity na výběr o dvě třetiny.

Kryptoderivátová burza Deribit ve čtvrtek tweetovala, že 3AC je akcionářem její mateřské společnosti a má na její platformě „malý počet účtů, které mají vůči nám čistý dluh, který považujeme za potenciálně ohrožený.“ Dodali:

„I v případě, že nám žádný z těchto dluhů nebude splacen, zůstaneme finančně zdraví a provoz nebude ovlivněn. Můžeme potvrdit, že všechny prostředky zákazníků jsou v bezpečí a celý pojistný fond zůstane nedotčen.”

Výkonný ředitel společnosti 8 Blocks Capital obchodující s kryptoměnami Danny Yuan uvedl, že byli také ovlivněni 3AC:

„Obchodujeme na jednom z obchodních účtů 3AC. Dnes ráno z našich účtů strhli asi 1 milion dolarů. Doufám, že nám to co nejdříve vrátíte.“

TIP: 8 postapokalyptických záznamů o BTC z března 2020: Jak přežít armagedon?

Závěr

Krypto hedgeový fond 3AC údajně vlastnil Lunu (LUNC) společně s dalšími krptoměnami. Podle dosavadních informací čelí insolvenci poté, co mu byla zlikvidována řada pozic na různých platformách v podobě půjček zajištěných kryptoměnou. Tyto likvidace pak mohly přispět k propadu na kryptotrhu.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *