Celsius se otřásá v základech; Mastercard zpřístupní NFT; Bitcoin tvrdě spadnul: Zprávy týdne

btc, bitcoin, japan,

Je tady další díl pondělních Zpráv týdne na českém hodlerském webu. Právě nyní se 1 BTC obchoduje na kryptoburzách za 24 439 USD. Bitcoin od minulého týdne odepsal 6 767 dolarů a spadnul tak o 21,7 procent. Dominance BTC opět rostla (+0,7 %) a vyšplhala se na 47,2 %. Z top10 altcoinů se kromě stablecoinů všechny zřílity o desítky procent v čele se Solanou, která se propadla o 39,71 procent.

Bitcoin tvrdě spadnul

V době přípravy článku pokračoval výprodej. Na kryptoburze Bitstamp král kryptomarketu spadl již na 24 113 USD. Na týdenním grafu BTC/USD je zřejmé utrpení bitcoinových investorů způsobené záplavou červených svící, kterou citelněji přerušil pouze “aprílový” bull trap.

Ze svého ATH okolo 69 tisíc dolarů v listopadu 2021 Bitcoin spadnul již o 65 % během 31 týdnů.

Cena hlavní kryptoměny je nyní nejníže od prosince 2020, což pro hodlery nakupující BTC znamená výraznou slevu oproti nedávným cenám. Zároveň se však propadem pod 30 tisíc $ otevřel potenciál pro případné další propady a pokračování downtrendu.

TIP: Ethereum PoS možná už v srpnu! Testnet Ropsten úspěšně přešel na Beacon Chain

Celsius se otřásá v základech

Služba pro lending kryptoměn Celsius v neděli večer oznámila, že pozastaví výběry, s odkazem na „extrémní podmínky na trhu“ a problémy s likviditou.

„Pracujeme s jedinečným zaměřením: chránit a uchovávat aktiva, abychom splnili své závazky vůči zákazníkům. Naším konečným cílem je stabilizovat likviditu a co nejrychleji obnovit výběry, swapy a převody mezi účty. Čeká nás spousta práce, protože zvažujeme různé možnosti, tento proces bude nějakou dobu trvat a může dojít ke zpožděním,“ uvedli v příspěveku na blogu.

„Podnikáme toto nezbytné opatření ve prospěch celé naší komunity, abychom stabilizovali likviditu a provoz a zároveň podnikáme kroky k zachování a ochraně aktiv. Kromě toho budou zákazníci během pauzy nadále získávat odměny v souladu s naším závazkem vůči našim zákazníkům.”

Společnost také nedávno nahradila svého finančního ředitele poté, co byl bývalý finanční ředitel Yaron Shalem v roce 2021 zatčen izraelskou policií.

Po zveřejnění zprávy stejnojmenný token Celsius (CEL) spadl o více než 50 %. Přibližně v době pozastavení výběrů byly zaznamenány neobvyklé pohyby kryptoměn z hlavní peněženky Celsia DeFi. Došlo mj. ke stažení tokenů wBTC z platformy Aave, kterou Celsius používal k úročení svých vkladů.

Celsius začal prostředky posílat na kryptoburzu FTX, kam bylo konkrétně převedeno 9 500 tokenů wBTC v hodnotě asi čtvrt miliardy dolarů a 54 749 ETH v hodnotě asi 74 milionů USD.

Následující vklady stablecoinů USDC a DAI na Aave a Compound v celkové hodnotě asi 222 mil. $ naznačují, že přinejmenším část volatilních etherů a wrapovaných bitcoinů byla přesunuta do stablecoinů.

Zatím není jasné, co má společnost v plánu se zbývajícími kryptoměnami přesunutými na burzu. Jak v pondělí uvedl reportér Colin Wu:

„Celsius za poslední tři dny převedl asi 104 000 ETH na FTX, včetně asi 50 000 ETH dnes, 12 000 ETH včera a 42 000 ETH předevčírem. Kromě toho dnes Celsius také převedl asi 9 500 WBTC na FTX.”

TIP: DEX Osmosis zastavil síť poté, co uživatelé našli způsob, jak vybírat více než vložili

Mastercard zpřístupní NFT

Mezinárodní platební gigant Mastercard koncem týdne oznámil, že svým 2,9 miliardám držitelům karet umožní přímo nakupovat NFT. Společnost na svém webu uvedla:

„V průběhu minulého roku jsme inovovali, abychom tato vylepšení provedli. V rámci této práce s radostí oznamujeme, že pracujeme na umožnění obchodování NFT s Immutable X, Candy Digital, The Sandbox , Mintable, Spring , Nifty Gateway a poskytovatelem infrastruktury Web3 MoonPay.”

Na všech těchto platformách si nyní vlastníci karet Mastercard mohou přímo zakoupit NFT, aniž by museli nejprve kupovat ETH či jinou kryptoměnu. Společnost dále uvedla:

„S pomocí těchto společností rozšiřuje Mastercard osvojení Web3 – nové verze internetu založené na blockchainu – k naší stávající práci a přináší naši platební síť na nový trh NFT společnosti Coinbase, který se v květnu otevřel všem uživatelům Coinbase. Celkově jsou tyto integrace navrženy tak, aby zpřístupnily kryptoměny a pomohly ekosystému NFT dále růst, inovovat a přinášet více fanoušků.

A to je přesně to, co lidé chtějí. Nový průzkum společnosti Mastercard mezi více než 35 000 lidmi ve 40 zemích ukázal, že 45 % si zakoupilo NFT nebo by o tom uvažovalo a zhruba polovina hledala větší flexibilitu – možnost platit kryptoměnami za každodenní nákupy nebo používat kreditní či debetní karty. koupit NFT…”

Varování: Historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.