Litecoin zmizí z Bithumb a Upbit! Kryptoburzám vadí nové anonymní prvky

Mimblewimble, Litecoin, ltc, krypto, Harry Potter

Litecoin (LTC) má problém, začaly ho delistovat burzy pro jeho anonymní funkci Mimblewimble Extension Block (MWEB).

Bithumb a Upbit delistují Litecoin

Fanoušci Litecoinu (LTC) mají další důvod ke smutku poté, co jejich oblíbený coin během několika let postupně přestal být vnímán jako “digitální stříbro”.

Dnes Litecoin slouží zejména k platbám. Na rozdíl BTC či od ETH, kde často dochází k prudkému růstu poplatků, LTC si pošlete velmi levně. A protože ho přijímají téměř všechny burzy a směnárny, je ideální volbou pro tyto převody.

Implementace zvýšené ochrany soukromí pomocí Mimblewimble měla být skvělou zprávou pro rozvoj Litecoinu a případně i jeho úspěch a růst ceny. Bohužel může narazit na regulační bariéry, protože soukromí v krypto peněženkách je něco, co se regulátorům nelíbí.

Jihokorejské kryptoburzy Bithumb a Upbit, které dříve delistovaly privacy coiny Monero a Zcash, nyní jako první delistují Litecoin.

TIP: Návod pro nováčky: Jak si mám koupit svou první kryptoměnu (1. díl)

Poslední možnost výběru

UpBit ukončí podporu LTC 20. června. Další měsíc pak uživatelé mají na to, aby si své mince

Advertisement
vybrali. Bithumb pak již 8. června zastavil vklady Litecoinu a termín pro výběr stanovil nejpozději do 25. července.

Důvod je jasný, po aplikaci funkce, která znemožňuje sledovaní konkrétních mincí, je nyní Litecoin v rozporu s jihokorejskými předpisy proti praní špinavých peněz (AML).

V tuto chvíli je LTC stále na Coinbase, Binance i drtivé většině ostatních velkých kryptoburz, ale i místních směnárnách a kryptomatech. Až čas ukáže, zda se zde udrží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.