Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Návod Binance: Jak obchodovat na největší altcoinové burze? Registrace, poplatky a vše podstatné

Altcoinová burza Binance je nejnavštěvovanější kryptoburzou na světě, což svědčí o její velké oblibě mezi uživateli. Existuje od roku 2017 a nabízí kryptoměny, které na běžných domácích směnárnách nenajdete. Náš Binance návod vám poskytne základní náhled do obchodování, ujasníme si nákupní a prodejní příkazy, registrace, jak obchodovat, jak si snížit poplatky a další potřebné info.

Již jsme společně nahlédli do života zakladatele Binance, ale ještě jsme se na tuto burzu nepodívali blíže. Nyní přišel čas tento přestupek napravit.

Registrace

Začněte tím, že se na Binance zaregistrujete – ZDE

Registrace je naprosto intuitivní a probíhá stejně jako na jiných stránkách. Zadáte e-mail a heslo a otevřete odkaz v potvrzovacím mailu. Následně doporučujeme účet zabezpečit 2FA ověřením, což uděláte přidáním tel. čísla nebo aplikace Authenticator. Díky tomu bude pro přihlášení kromě hesla třeba ověření pomocí SMS či aplikace.

Vstupní brána

Než si na Binance pošlete Bitcoin či jinou kryptoměnu, za kterou budete nakupovat altcoiny, potřebujete vstupní bránu (nákup kryptoměny za koruny, eura..). Nabízí se třeba Coinbase, která stále patří mezi nejoblíbenější a nejsnadnější směnárny a burzy, kde můžete za koruny, eura či dolary nakoupit Bitcoin a další kryptoměny. Kompletní návod na Coinbase se vším všudy jsme pro vás připravili – ZDE.

Samotná Binance již po splnění zákonných KYC požadavků (poskytnutí osobních údajů) také nabízí nákup kryptoměny za peníze, a to pomocí platební karty. Dokonce podporují české koruny, což Vám ušetří skryté bankovní poplatky za převod měn. Poplatek Binance za nákup kartou Visa či MasterCard činí 3,5 %, přičemž minimální výše poplatku je 10 dolarů. Pro samotné obchodování altcoinů si vystačíte bez ověření totožnosti. Poplatky za běžné obchodování jsou o poznání nižší a je možné si je snížit, jak si zde ukážeme.

Návod – kryptoburza Binance

Tato čínská kryptoburza si svou oblibu vysloužila především širokou nabídkou obchodních párů. Na Binance najdete skutečně velké množství altcoinů. Kromě toho se velmi rychle rozvíjí, o čemž svědčí velké množství produktů a služeb, které nabízí vedle tradiční (tzv. spot) burzy, jako jsou nadstandartní možnosti stakování, atd. Některé z nich si můžeme představit v případném pokračování článku.

Než začnete obchodovat, můžete si snížit poplatky pomocí volby “Using BNB to pay for fees.”

bnb, poplatky, binance

Abyste mohli použít kryptoměnu Binance coin (BNB) ke snížení poplatků, musíte alespoň trochu vlastnit. Takže se pojďme rovnou podívat, jak obchodovat. Jak vidíte na obrázku výše, snadno můžete ušetřit celých 25 % poplatků, pokud je budete platit pomocí burzovního coinu BNB. Další cenná procenta pak ušetříte registrací přes náš odkaz.

 • Pokud chcete tuto volbu najít a zapnout, přejděte na “Dashboard”, kde můžete také sledovat přehled svých zůstatků a aktivit svého účtu. V pravém horním menu najeďte na ikonku postavy a klikněte na svůj e-mail – volbu “použít BNB k platbě poplatků” najdete v oblasti vpravo dole.

Obchodování na Binance

Pojďme se již podívat, jak nakupovat a prodávat altcoiny na burze Binance. Přejděte nyní na burzu a přihlašte se. Širokou nabídku obchodních možností ze začátku nechme být. Nás bude zajímat peněženka a burza.

 • Své zůstatky si zobrazíte výběrem “Wallet” v horním menu a následně z nabídky vyberete “Spot”.
 • Co se týče obchodování, máte na výběr základní a rozšířenou verzi platformy. Po rozkliknutí “Trade” zvolíte buď “Classic” nebo “Advanced”.

Jak obchodovat na Binance

Níže vidíte obrazovku v základní verzi platformy.

Binance, obchodování, návod

Jak vidíte, po bližším obhlédnutí obrazovky je obchodování velmi intuitivní a snadné. Pro nákup altcoinů na HODL, či letmé testování se určitě vyhněte pákovému obchodování. To znamená zůstat u volby “Spot” a vyhnout se “Margin” (3x, 10x, atd.), viz žluté nastavení pod grafem.

Volba obchodního páru

Začněte tím, že si zvolíte obchodní pár. Vyberete si kryptoměnu, kterou chcete použít k obchodování v menu vpravo nahoře. Na výběr je BTC, ETH, BNB a několik dalších altcoinů. Následně zvolíte druhý altcoin do páru. Pro urychlení lze použít lupu. Jak vidíte, my jsme zvolili BTC a následně ve vyhledávacím políčku vyhledali BNB. Poté jsme vybrali pár BNB/BTC.

Nabídka obchodních párů je široká a neustále se rozšiřuje o další nově zalistované altcoiny. Základní popis zvoleného páru (co kupujete či prodáváte, poslední cena, změna za posledních 24 hodin..) vidíte nahoře uprostřed nad grafem.

Graf

Uprostřed obrazovky vidíte přehledný svíčkový graf zvoleného obchodního páru. Nahoře nad grafem můžete měnit časové jednotky (minuty, hodiny, dny, týdny či měsíce). Pro nákupy na dlouhodobé držení je vhodnější sledovat dlouhodobý graf (např. denní či týdenní), naopak tradeři dají přednost spíše krátkodobějšímu nastavení.

Šikovná je také možnost použít graf z Trading View, který je kvalitnější a dokonce si zde můžete kreslit supporty, resistence a využívat další pomůcky dle libosti, byť v poněkud omezenější (menší) podobě než přímo na stránkách Trading View, které tradeři preferují. Graf slouží k pohledu na aktuální cenu a její vývoj v minulosti, a někdo navíc věří, že z nej lze rovněž vyčíst, co se pravděpodobně stane v budoucnosti. Je však třeba doplnit, že trading ve většině případů končí ztrátou, proto jej nemůžeme s čistým svědomím doporučovat a spíše vidíme potenciál v dlouhodobém držení správně zvolených aktiv, jako je zlato, stříbro či Bitcoin.

Obchodní příkazy

Dole uprostřed (pod grafem) naleznete oblast, kde můžete vytvořit obchodní příkaz. Jak vidíte, Binance nabízí tyto příkazy:

 1. “Limit” – nakupujete za cenu, kterou si předem určíte. Když se kurz pohne směrem k vámi zadané hodnotě, objednávka se vyplní a obchod proběhne.
 2. “Market” – nakupujete ihned, za aktuální cenu na trhu.
 3. “Stop-Limit” – funguje jako stop loss pro tradery, takže při běžném nákupu kryptoměn nevyužijete.

Market

Nejrychlejší způsob. Jednoduše si zvolíte množství a okamžitě nakoupíte či prodáte za aktuální kurz.

Limit

Od předchzí volby se liší jen tím, že si sami zvolíte kurz, za který chcete vámi zvolený altcoin nakupovat (buy) nebo prodávat (sell).

Jestliže si tedy chcete koupit např. nějaké BNB za svůj BTC, bude vás zajímat levý sloupeček “Buy BNB”. Pochopitelně bude uvedený postup fungovat úplně stejně po zvolení libovolného jiného páru z nabídky Binance.

 • Ve vrchním políčku “Price” si zvolíte kurz, za který chcete nakupovat (nižší než aktuální).
 • V prostředním políčku “Amount” zvolíte množství BNB, které chcete za danou cenu koupit. Pro urychlení lze využít posuvník a zvolit kolik % svého BTC chcete vyměnit za BNB (vhodné zejména pro snadnou volbu nákupu za vše, což byste jinak zdlouhavě dopočítávali dle kurzu).
 • V políčku “Total” pak vidíte, kolik celkem BTC hodláte utratit za zvolený altcoin (resp. kolik hodláte utratit Etherea či jiné kryptoměny, vůči které obchodujete). A jesliže chcete použít konkrétní množství BTC, nevyplňujte množství v druhém políčku, ale vyplňte rovnou total a amount se následně automaticky dopočítá.

Jestliže jste s nastavením spokojeni, potvrdíte nákupní příkaz kliknutím na zelené tlačítko “Buy BNB”.

 • (V případě, že chcete naopak nějaké BNB prodat za BTC, budete postupovat analogicky v pravém sloupečku a svůj příkaz potvrdíte kliknutím na “Sell BNB”.)
 • Své otevřené limitní příkazy a nedávnou historii můžete vidět úplně dole (“Open orders”, “History”,..).

Kniha objednávek Binance

Poslední zajímavou oblastí je sloupec vlevo. Zde vidíte všechny aktuální limitní příkazy, tedy knihu objednávek. Nahoře jsou prodejní příkazy a dole nákupní. Uprostřed se nabídka a poptávka setkává a tvoří se aktuální cena. Pakliže jste si nastavili limitní příkaz, uvidíte ho zde a můžete sledovat, zda se aktuální cena přibližuje. Obvykle se vám příkaz vzdálený o několik jednotek procent od aktuální tržní ceny v drtivé většině případů vyplní, ale také se může stát, že vám cena uteče a budete čekat déle (či dokonce marně). V takovém případě nejste při běžném spot obchodování nijak časově vázáni a můžete svůj příkaz bez obav ponechat klidně i několik týdnů tak jak je, dokud se nevyplní.

Registrace na Binance – Zde

Závěr

Když si na burze Binance nakoupíte své oblíbené altcoiny na dlouhodobý HODL, doporučujeme je z burzy vybrat na vlastní peněženku (např. Trezor či Ledger). Také si určitě nezapomeňte zapnout dvoufaktorovou autentifikaci a stránku burzy si uložte do záložek, abyste se vyhli phishingu. Věříme, že nyní již každý z vás bez problému dokáže vytvořit nákupní či prodejní příkaz a obchodovat na kryptoburze.

TIP: Jak vydělávat na platformě Binance Earn

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *