Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

HODL | Většina BTC má již nyní hodnotu 100 000 $! Nezanedbatelná část není na prodej

Když nyní sledujeme tržní cenu Bitcoinu a prožíváme každý větší pohyb, ve skutečnosti současná cena vůbec neodpovídá hodnotě. Existují dokonce i názory, že ve skutečnosti již nyní mají bitcoiny hodnotu nejméně 100 tisíc dolarů. Proč? Hned pochopíte, že to dává smysl.

Cena vs. hodnota

Abychom mohli pokračovat, je třeba nejprve objasnit pojmy cena a hodnota. Ač to mnozí neví, ve skutečnosti se v žádném případě nejedná o synonyma. Cena vůbec nemusí odpovídat hodnotě. Platí to jak v investicích, tak i při jakémkoli nákupu. Řekněme, že aktuální cena vašeho bytu jsou dva miliony. Super, že? Kdybyste byt koupili před 20 lety za 250 tisíc, můžete být řekněme v 8násobném zisku. Je tedy čas realizovat zisk? Pravděpodobně rozhodně ne. Cena bytu může být několik milionů, ale jeho hodnota je pro vás mnohem vyšší, protože potřebujete mít kde bydlet.

Jiný příklad. Jedete na dovolenou. Týden před odjezdem se dozvíte, že když počkáte ještě týden, dostanete slevu 20 %. Pravděpodobně nepříjmete, protože se již těšíte a máte vše naplánováno. Už se vidíte odpočívat a váš termín má pro vás proto vyšší hodnotu, než 20 % z celkové ceny ubytování či zájezdu. Někoho by možná přesvědčilo 50 % nebo víc, ale 20 % bude nejspíš málo. Kdyby vám však stejnou akci nabídli s dvouměsíčním předstihem, pravděpodobně byste po takové nabídce rádi skočili. Jak vidíte, ačkoli cena i veškeré parametry zájezdu zůstaly stejné, hodnota může být jednou vyšší a podruhé nižší.

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Před jakoukoli investicí vždy proveďte vlastní průzkum.

Rozdíl mezi cenou a hodnotou skvěle vystihl Warren Buffet v jednom ze svých citátů. Říká: „Již před dlouhou dobou mě Ben Graham naučil, že cena je to co zaplatíš a hodnota je to co dostaneš.”

Jakou hodnotu má Bitcoin?

Zatímco aktuální cena na burzách je nižší, většina hodlerů si s vé mince cení mnohem víc. Michael Goldstein

v nedávném příspěvku na Twitteru uvedl: Většina bitcoinů již stojí nejméně 100 000 $, ale pravděpodobně více než 10 milionů USD.”

Zřejmě tím narážel přesně na to, o čem je tento článek. Zatímco cena Bitcoinu sotva překonala 10 tisíc dolarů, hodnota podstatné části mincí je již nyní přes 100 tisíc. Je to dáno tím, na kolik si své mince cení hodleři, za kolik by prodali, resp. zda je vůbec kdy chtějí prodat. Odhaduje se, že může být v rukou hodlerů nejméně přes 60 % celkového množství BTC. Všechny tyto mince mají mnohem vyšší hodnotu, než je jejich současná tržní cena. Pro mnohé má BTC hodnotu okolo 100 tisíc dolarů nebo i víc.

Neprodám za fiat

Kromě toho také řada z vás vůbec nemá zájem o to, prodávat své bitcoiny. Nejen, že pro vás mají vyšší hodnotu, dokonce ji vůbec nevyjadřujete v dolarech či korunách. V tom je Bitcoin jiný. Není třeba ho měnit za peníze, ve skutečnosti je funkce měny jednou z funkcí, která je v Bitcoinu již zakotvená. Není třeba prodávat. Řada hodlerů má v plánu si prostě za své BTC nakupovat zboží, služby, popř. jiný investiční majetek, jako je například zlato a stříbro. Ti, kteří tu byli již dávno před minulým bull runem v roce 2017, to v mnoha případech potvrdili, když neprodali a dosud drží, nakupují a používají.

Tip
Stone Man před 10 lety ztratil Bitcoin za 600 $ – dnes by měl cenu přes 2 miliardy korun

Závěr

Zatímco tržní cena Bitcoinu je to, co aktuálně všichni sledujeme na grafech, hodnota je úplně něco jiného. Jak řekl Warren Buffett, cena je to, co zaplatíte, zatímco hodnota je to, co dostanete. Do komentáře nám můžete napsat, jakou hodnotu mají bitcoiny pro vás a zda plánujete časem prodat, nebo hodláte používat, až se cena a hodnota budou rovnat.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

  • hal

    Nema vyznam predavat,ale aj predavajuci su potrebni,ved od koho ineho by sa nakupovalo.Decentralizacia,neexistujuci tvorca,deflacny model,tazko ovladnutelna siet,to nenajdete nikde inde na svete a preto btc bude hviezdny,nie len mesacny.To the star!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *