Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Nejméně 64 % všech bitcoinů je v rukou hodlerů

Více než 60 % veškeré vytěžené zásoby všech bitcoinů neopustilo peněženku po dobu delší než 1 rok. Převážná část BTC je tak v rukou hodlerů. Co nám to napovídá o významu a využití BTC…

Síla hodlerů

Zatímco fiat peníze jsou spíše koncipovány tak, aby podněcovaly utrácení a půjčování, množství Bitcoinu je omezené. Koruny, dolary, eura.., tyto peníze vás spíše nutí utrácet, protože v dlouhodobém měřítku ztrácejí svou hodnotu.

Spořit fiat peníze se příliš nevyplácí. Tyto peníze ovládá centrální banka a může se stát, že to s emisí přežene a dojde k hyperinflaci. Ani stabilní 2 až 3procentní roční inflace však ušetřným korunám vůbec nesvědčí. Naproti tomu vše nasvědčuje tomu, že řada lidí co se týče zachování hodnoty věří Bitcoinu.

64 % BTC se nepohlo víc než rok

Kryptoanalytik Rhythm upozornil na to, že 11 580 000 BTC nezapadá do představy “honby za rychlým zbohatnutím”. Jinými slovy, lidé, kteří tyto mince drží, je drží již déle než rok na svých peněženkách a to i navzdory růstu, který jsme zaznamenali v první polovině roku 2019.

To znamená, když pomineme navždy ztracené mince, že většina bitcoinů je v držení hodlerů. Často se ptáme, co je vlastně Bitcoin a kde je jeho hlavní využití. Momentálně to spíše vypadá, že jeden z hlavních přínosů spočívá v tom, že nikdo Bitcoin neovládá a nemůže ho “natisknout” více.

Zatím jsou to jenom dohady, ale je možné, že v budoucnosti uvidíme stále více lidí spořit do Bitcoinu, který k tomu má všechny předpoklady, jako je slušná likvidita, dokonalá dělitelnost, snadná a rychlá úschova, snižující se tempo inflace nových mincí a v neposlední řadě popularita krále kryptomarketu.

Závěr

64 % všech bitcoinů se nepohlo více než rok. To znamená, že většina BTC je v rukou hodlerů. Zatímco fiat peníze z dlouhodobého hlediska ztrácí svou hodnotu, Bitcoin mnozí z nás vnímají jako prostředek k uchování hodnoty. Jelikož je Bitcoin nezávislý na krocích vlády a centrální banky, mohl by odolat případům, kdy se něco takříkajíc pos..e.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

[Názor] Proč podpora blockchainu bez Bitcoinu nedává smysl

Zdroje:
https://twitter.com/
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *