Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

PlanB: Model naznačuje, že 100 tisíc USD / BTC pravděpodobně nastane mezi lety 2020 a 2023

S blížícím se halvingem Bitcoinu se množí spekulace ohledně cenového vývoje. Analytik PlanB věří, že se můžeme dostat na 100 tisíc dolarů. Sdílí svůj model, tak se na to pojďme podívat.

Model vývoje ceny

Cenová prognóza analytika PlanB se rychle stává virální. Jedním z hlavních katalyzátorů nadcházejícího růstu podle něj zůstává halving, odhadovaný na květen 2020.

PlanB používá model Stock to flow (S2F) a věří, že i přes strmé vrcholky okolo 14 tisíc a kaňony poblíž 3 tisíc dolarů za BTC jsme stále na cestě za dosažením statisíce dolarů. Ve svém tweetu mj. uvedl, že náklady na těžbu mince se zdvojnásobí, stejně jako neschopnost “nafouknout” množství BTC.

Pokud jde o čas, uvádí, že podle modelu bychom měli této ceny za Bitcoin dosáhnout mezi lety 2020 a 2023.

model, stoc to flow, S2F, bitcoin, halving

Tip: HODL | Bitcoin Block Reward Halving – Co to je a jak půlení ovlivní cenu BTC

Stock to flow (S2F)

Obecně vzato můžeme říct, že čím nižší je flow, tedy přítok nových mincí BTC do oběhu, oproti celkové zásobě (stock), tím vyšší je daný poměr. Tento model tedy měří poměr mezi zásobou a tokem a říká, že hodnota se dá měřit na základě nedostatkovosti.

Jde o to, že se zdvojnásobí, jak dlouho by trvalo, než by bylo vytěženo aktuální celkové množství BTC při současné rychlosti těžby (pomineme li navíc strop 21 mil. BTC max).

Mezi kritiky tohoto pohledu patří např. Analytik a ekonom Alex Krüger. Uvedl, že „model Stock to Flow je pro býky tímtéž, čím je akademický papír o Tether manipulaci pro medvědy. Oba jsou založeny na efektně vyhlížejících statistických modelech. Oba jsou chybné.”

Tip: 3 důvody, proč další halving nemusí vypumpovat cenu BTC jako minule

Závěr

Závěr roku se blíží a již na jaře příštího roku nás čeká halving, tedy půlení odměn pro těžaře a tím i snížení tvorby nových mincí o polovinu. Většinou se věří, že tato událost bude mít pozitivní vliv na cenu Bitcoinu, který se nemusí projevit v prvních týdnech po halvingu, ale v násl. měsících a letech by měl tlak na zvyšování ceny BTC sílit. To si myslí také analytik PlanB, používající model S2F. Nutno dodat, že existují také odpůrci, kteří tyto důvody pro růst BTC zpochybňují.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

HODL | Strategie! Krása průměrování ceny u pravidelných nákupů Bitcoinu

Zdroje:
https://twitter.com/
https://dailyhodl.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *