Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Říjnové Zuckerbergovo kongresové grilování bylo doprovázeno tajnou večeří s Trumpem

Mark Zuckerberg se v říjnu ve Washingtonu ve státě DC dostavil na své veřejné “grilování” zákonodárců. Co jste asi nevěděli, je, že během cesty proběhla tajná “soukromá” večeře s Donaldem Trumpem.

Transparentnost?

Když se Facebook rozhodl nekontrolovat reklamu politiků na gigantické sociální síti, hovořil Zuckerberg o svobodě projevu. „Facebook osvobozuje politiky od našeho programu kontroly skutečností třetí strany,“ řekl v září viceprezident společnosti pro globální záležitosti a komunikaci Nick Clegg.

O co se jedná? U většiny reklam Facebook používa Mezinárodní síť pro kontrolu faktů , kterou provozuje Poynter. Třetí strana tedy na Facebooku u většiny reklam kontroluje, zda tvrzení nejsou lži. Naopak politici mohou na Facebooku zobrazovat reklamy se lžemi a Facebook tyto reklamy nezastaví, ani nebude informovat uživatele, že reklama obsahuje lži.

Vysvětlení zní:

„Náš přístup je založen na základní víře Facebooku ve svobodné vyjádření, respektování demokratického procesu a přesvědčení, že zejména ve vyspělých demokraciích se svobodným tiskem je politická řeč nejkonkrétnějším projevem, jaký existuje. Kdybychom omezili politický projev, lidi by byli méně informováni o tom, co říkají jejich volení úředníci a politici méně odpovědní za svá slova.“

Tip: Co si Mark Zuckerberg nachystal na svou obhajobu před Kongresem

Tajná schůzka Zuckerberga s Trumpem

Zuckerberg zapáleně obhajoval tento krok s tím, že lidé mají právo vědět, co říkají politici. V kontrastu s tím se však sám, během cesty k výslechu politiků, dostavil na tajnou večeři s Donaldem Trumpem.

Podrobnosti o tom, co projednali, zůstávají nejasné. Mark pouze potvrdil, že mluvili o tom, co si přál prezident a o některých tématech, o kterých jste četli ve zprávách kolem naší práce.” Jinými slovy tedy hovořili také o projektu stablecoinu Libra.

A to ještě není vše, Zuckerberg o své večeři s Trumpem řekl, že se jednalo o soukromou večeři. Připomeňme, že hovoříme o schůzce šéfa největší sociální sítě Facebook s nejmocnějším mužem USA v kontextu velmi palčivé diskuze o Libře.

Závěr

Mark Zuckerberg se tajně sešel s Trumpem. Šéf Facebooku tak učinil v době největšího mediálního a politického zájmu o plánovaný, a přiznejme si, že také velmi nechtěný až nenáviděný, projekt Libra. V době, kdy se zůčastnil vlastního grilování před Kongresem, kde mu politici řádně zatopili pod kotlem a v době největšího mediálního šílenství ohledně tohoto projektu. Veřejnost by podle něj měla vědět, co říkají politici, ale co mu tajně řekl Donald Trump, to se už asi nedozvíme.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Nejméně 64 % všech bitcoinů je v rukou hodlerů

Zdroj:

https://www.businessinsider.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *