Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kongresman Warren Davidson doporučil Facebooku Bitcoin místo Libry

Warren Davidson, kongresman Spojených států, uvedl, že přidání Bitcoinu (BTC) do peněženky Calibra by byl „mnohem lepší nápad,“ než vytvoření nové měny Libra.

Calibra potřebuje Bitcoin!

Facebook naráží na velké problémy během své snahy o vlastní digitální měnu Libra. Reakce regulátorů způsobila takřka nepřekonatelné potíže i přesto, že dělali co mohli, aby se jim podařilo Libru obhájit. Politika USA i dalších zemí je neúprosná a Facebook momentálně nemá velkou naději na úspěch své měny.

Z Libry se stalo velké téma a také velké riziko, alespoň podle mnoha světových politiků a úředníků. Podle skupiny G7 představují globální stablecoiny jako Libra riziko pro finanční stabilitu. Projekt opouští jeden partner za druhým a možná nastal pravý čas na to, říct, že peněženka Calibra potřebuje Bitcoin.

Kongrasman Warren Davidson

„Kongresman Davidson, jako ústavní konzervativní a vojenský veterán, bere svou kongresovou přísahu na podporu a obranu ústavy Spojených států velmi vážně,” uvádí se na oficiálních stránkách úřadu.

Libra je pro kryptoměny skvělý marketing, ale podle Davidsona by to mělo v podstatě skončit tím, že se vykašlou na vlastní měnu a do své peněženky Calibra přidají podporu Bitcoinu. Jak sám říká, byl by to „mnohem lepší nápad.“ A dodává:

„Facebook již filtruje obsah – někteří lidé v tom vidí zaujatost, jiní říkají, že je to skvělé, že chrání můj bezpečný prostor. […] Takže, chceme filtrovanou řeč, nebo svobodu projevu? Chceme filtrované transakce, nebo svobodu?“

Facebook poukázal na problémy

„Součástí krásy“ odhalení plánů na Libru, bylo podle člena Kongresu poukázání na problémy. Facebook podle něj vykrystalizoval své vlastní problémy, se kterými se uživatelé potýkají na jejich sociální síti. Měl zřejmě na mysli zmiňovanou svobodu a nebo také soukromí.

Facebook však poukázal také na problémy lidí, kteří nemají přístup k bankovnictví. Pro ně by mohla případná digitální měna znamenat pomoc při posílání peněz rodině a podobně. I podle Davidsona by to však Facebook neměl řešit tvorbou vlastní měny. Měli by místo toho do své peněženky Calibra přidat Bitcoin.

Závěr

Facebook posloužil Bitcoinu hned dvakrát. Díky němu vzrostl zájem politiků i veřejnosti o kryptoměny a díky senátním slyšením se také podařilo dosáhnout lepšího porozumění Bitcoinu. Co říkáte na nápad kongresmana Spojených států Warrena Davidsona? Měl by Facebook místo Libry raději jednoduše přijmout Bitcoin?

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Co číst dále?

Ford, BMW a další 3 automobilky budou v USA testovat blockchain k identifikaci vozidel

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *