Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

G7: Globální stablecoiny představují riziko pro finanční stabilitu

Jak uvádí BBC, skupina G7 v návrhu zprávy varuje, že globální stablecoiny, jako je Libra, představují riziko pro globální finanční systém a finanční stabilitu.

Globální stablecoiny jsou podle G7 hrzozba

  • Stablecoiny jsou digitální měny, které jsou podloženy nějakými aktivy. Zpravidla to bývají fiat měny, a to i v kombinaci více různých měn (dolar, euro..), kterými je daný stablecoin zajištěn. Proto by se dalo použít i označení “fiatcoin”.
  • Pracovní skupinu G7, která koordinuje pravidla pro ekonomiky G20, tvoří vyšší úředníci centrálních bank, Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Rady pro finanční stabilitu.

Citovanou zprávu, kterou dle svého vyjádření získala BBC, vypracovala pracovní skupina G7 a bude prezentována ministrům financí na výročních zasedáních MMF tento týden. Uvádí se v ní, že stablecoiny jsou riziko a Libra, kterou nedávno opustili další významní partneři, Visa, EBay, Stripe a Mastercard, tak má zřejmě další velký problém.

Přednost má mít posouzení této hrozby

V návrhu zprávy se uvádí:

„Skupina G7 se domnívá, že žádný projekt týkající se stablecoinu by neměl být spuštěn, dokud nebudou náležitě vyřešeny právní, dohledové a regulační výzvy a rizika.“

Zpráva dále nastiňuje různá rizika, včetně potlačení konkurence, problémů pro tvůrce monetárních politik a úrokových sazeb a dokonce ohrožení finanční stability. Facebook již varoval, že regulační kontrola má zásadní vliv na odložení nebo dokonce znemožnění spuštění Libry.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://www.bbc.com/

Co číst dále?

UNICEF přijímá BTC a ETH a nebude je převádět na fiat!

HODL | Co je Howeyův test a jaký je jeho dopad na kryptoměny?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *