Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

UNICEF přijímá BTC a ETH a nebude je převádět na fiat!

Jsme svědky nástupu vlny akceptace kryptoměn? UNICEF chystá pilotní program a bude to poprvé, kdy mezinárodní agentura zcela přijme kryptoměny.

UNICEF bude hodlovat

„Největší světová organizace, která se celosvětově zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí…” Kryptoměny byly vždy hojně využívány k charitativním účelům. Nyní UNICEF oznámila, že pracuje na prototypu, který jim umožní přijímat dary v kryptoměnách. Konkrétně se bude jednat o bitcoinové (BTC) a ethereové (ETH) dary. Co je však ještě zajímavější je, že UNICEF nebude přijaté kryptoměny prodávat.

To je dosud nevídaný krok, protože obvykle se kryptoměny prostřednictvím platebního procesoru ihned převádějí na fiat. UNICEF se však rozhodla jít jinou cestou. Jedná se proto o významný posun v globální akceptaci kryptoměn. Vidíme velkou světovou charitativní organizaci, která se rozhodla plně přijmout dvě přední kryptoměny.

Transparentnost

První dar údajně na tuto věc poskytla nadace Ethereum, a sice 1 BTC a 10 000 ETH. A důvodem tohoto kroku, kdy mezinárodní organizace poprvé příjme kryptoměny, je transparentnost. Od kryptoměn si slibují zvýšení množství dárců a zvýšení transparentnosti. Na veřejném blockchainu je každá transakce zaznamenaná a dohledatelná, není zde prostor pro ztráty.

„Minulý rok, Antonio Guterres, generální tajemník OSN, hovořil o možnosti využití technologie blockchain při řešení světových problémů. Záměrem plánu je do roku 2030 poskytovat ultra přístupné finanční služby a digitální sítě,” uvádí k související otázce “adopce” kryptoměn Beincrypto.com.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://beincrypto.com/

Co číst dále?

Americký finančák vydal pokyny k danění kryptoměn – pivo bez daně nebude!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *