Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Americký finančák vydal pokyny k danění kryptoměn – pivo bez daně nebude!

Po 5 letech interní daňová služba (IRS) zveřejnila své pokyny pro výpočet daně z kryptoměn. Danění Bitcoinu a dalších digitálních aktiv v USA se částečně ujasní.

Nové pokyny k danění kryptoměn v USA

IRS vydává dlouho očekávaný dokument „Často kladené dotazy na virtuální měnové transakce,“ kterým stanovují pravidla pro danění kryptoměn ve Spojených státech. Pokyny se týkají i složitějších případů, jako je třeba fork, při kterém držitelé kryptoměny získají nové mince.

FORK, airdrop…

V takovém případě je majitel povinen zdanit příjem již v době získání a možnosti disponovat s nově vytvořenou kryptoměnou. To však zřejmě stále neřeší všechny problémy s tím spojené. James Mastracchio, partner společnosti Eversheds Sutherland, vysvětluje, že:

“Jedním z nešťastných důsledků těchto pokynů je, že třetí strany mohou nyní pro vás vytvořit povinnost podávat daňové zprávy pouhým rozvětvením sítě, jejíž mince vlastníte, nebo převedením na vás nežádoucího airdropu.”

Navíc to může znamenat, že uživatelé v souladu s pokyny zaplatí daň z ceny mince v okamžiku zapsání na blockchain, ale cena pak extrémně klesně, jako jsme to viděli třeba v případě Litecoinu cash. V takovém případě může daň dosáhnout neúnosné výše v poměru s prodejní cenou a vzniká tak značné riziko. Nemluvě o tvorbě podvodných forků.

Prodej

Při prodeji kryptoměny mohou držitelé v USA rozhodnout, zda použijí metodu FIFO (prodává se ve stejném pořadí jako byl nákup), nebo určí konkrétní krypto na prodej a s tím související pořizovací cenu. Tím můžou optimalizovat platbu daně. Do nákladů mohou započítat také veškeré náklady související s pořízením, jako jsou poplatky, apod.

Co se týče nákupu piva či kávy za BTC, tak Američané mají smůlu. Žádné osvobození ani pro drobné platby se zatím nekoná a zaplatí tak daň z rozdílu tržní hodnoty zakoupeného zboží a pořizovací cenou kryptoměny, kterou k nákupu použili. To v podstatě požaduje od lidí, aby si někde evidovali každý šálek kávy či nákup žvýkaček, a pak to vše doložili v daň. přiznání.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://www.coindesk.com/

Co číst dále?

Soutěž! | Zahrajte si o Litecoin s Hodlerem a českou kryptosměnárnou Bitbeli

Zítra bychom se mohli probudit a Bitcoin by mohl stát milion dolarů!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *