Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

„Tether a Bitfinex uměle navodili bull run v roce 2017!” Nová soudní žaloba

Byla zahájena další soudní žaloba proti Bitfinexu a Tether Limited, provozovatelům nejoblíbenějšího stablecoinu s oběhem více než 4 miliardy USD. Údajně navodili bull run v roce 2017 na ATH 20 000 USD a zapřičinili následnou ztrátu investorů.

Tip: Nezapomeňte se zapojit do naší SOUTĚŽE O LITECOIN!

Tether a nová žaloba “za bull run”

Nová soudní žaloba byla v USA podána proti provozovatelům stablecoinu Tether, právníky, kteří úspěšně žalovali Craiga Wrighta. Uvádí se, že žalobci očekávají, že škody překročí 1,4 bilionu dolarů, tedy téměř 33 bilionů korun. Toto nepředstavitelné číslo měly způsobit cílené manupulace s cenou Bitcoinu a ostatních kryptoměn prostřednictvím Tetheru.

Bitfinex a Tether Limited jsou již delší dobu, než byl zahájen tento soudní proces, vyšetřovány Úřadem generálního prokurátora v New Yorku, Komisí pro obchodování s komoditními futures (CFTC) a ministerstvem spravedlnosti (DOJ).

Žalobci nyní v podstatě říkají, že Bitfinex a Tether Limited se spikli, že “vytisknou” 2,8 miliardy dolarů „falešného“ Tetheru (USDT) bez zajištění dolarem, aby tak uměle navodili bitcoinový bull run na konci roku 2017,  kdy BTC dosáhl 20 000 $.

„Těžištěm tohoto schématu bylo Tetherovo tvrzení, že počet tokenů [USDT] v oběhu bude vždy odpovídat dolarům na jeho bankovním účtu. Toto tvrzení umožnilo Bitfinexu a Tetheru signalizovat trhu, že existuje rychle rostoucí poptávka na kryptoměny, protože každý tištěný USDT představoval další americký dolar investovaný na trh.“

Růst BTC výsledkem manipulace?

Poslední velký bull run, tedy velmi silný růst na nové ATH v roce 2017, by tak podle šokujícího obvinění měl být způsoben manipulací. Navrhovatelé dále říkají, že za masivní ztráty od prasknutí krypto bubliny na přelomu let 2017 a 2018  jsou zodpovědné společnosti Bitfinex a Tether Limited. Tuto žalobu vedou i právníci Vel Freedman a Kyle Roche, kteří úspěšně žalovali Craiga Wrighta

u federálního soudu na Floridě

Slib, že je každý Tether podložen skutečným dolarem, byl uveden na internetových stránkách Tether Limited až do března 2019, kdy byla zahájena žaloba na generální prokuraturu v New Yorku, jak jsme vás v té době informovali. Tehdy se příslib změnil na krytí hotovostí v bance a dalšími nezveřejněnými aktivy. Nová soudní žaloba však tvrdí, že jde o lež a stablecoin není krytý ničím. Dále uvádějí, že cena Bitcoinu rostla vždy v krátkých intervalech po vydání nových USDT.

Je velmi pobuřující, že by za velkou částí růstu Bitcoinu stála pouhá hra těchto firem, jak tvrdí žalobci. Ti žalují Bitfinex a Tether Limited za manipulaci s trhem, za to, že jsou monopolem, že fungují bez řádných licencí, za vydírání, praní špinavých peněz, lež o zajištění USDT… Teď bude pro celý kryptomarket zřejmě velmi zásadní, jak se tento případ bude dále vyvíjet.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://cryptoiq.co/
https://eng.ambcrypto.com/

Co číst dále?

SEC musí o ETF rozhodnout do konce týdne, odklad už není možný! Těší se Bitwise

Soutěž! | Zahrajte si o Litecoin s Hodlerem a českou kryptosměnárnou Bitbeli

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *