Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

SEC musí o ETF rozhodnout do konce týdne, odklad už není možný! Těší se Bitwise

Americká komise pro kontrolu cenných papírů SEC má už jen pár dní před uzávěrkou. Společnost Bitwise se optimisticky těší na rozhodnutí o svých ETF na Bitcoin.

SEC rozhodne o bitcoinových ETF od Bitwise

Společnost Bitwise Asset Management je optimistická, pokud jde o jejich žádost o schválení ETF (burozně obchodovatelný fond) na Bitcoin. Americká komise SEC již nemá žádnou další možnost, která by umožnila další odklad. SEC o bitcoinovém ETF musí rozhodnout do 13. října, tedy do konce týdne.

Matt Hougan vede největší světové konference a webináře ohledně ETF a jako hlavní manažer a vedoucí výzkumu Bitwise k tomu optimisticky uvádí:

“Jsme blíž, než jsme kdy byli, abychom získali bitcoinový ETF.”

Hougan dále argumentoval, že schválení ETF komisí SEC by znamenalo velkou příležitost pro každodenní investory, kteří by získali bezpečný přístup k Bitcoinu. To by podle něj také umožnilo finančním poradcům, aby svým klientům zajistili poctivý přístup ke kryptoměně. Dodal:

“Zatímco velké instituce mají bezpečné a zabezpečené způsoby, jak koupit bitcoiny v soukromých fondech, které jsou k dispozici pouze lidem s velmi vysokou čistou hodnotou, běžní investoři nemají bezpečný způsob.”

A právě tím by tedy podle něj měly být bitcoinové ETF. A nyní má i navzdory předešlým průtahům ze strany regulátora pozitivní očekávání. V každém případě zdůraznil, že „do pondělí musí SEC rozhodnout: ano nebo ne.

V tuto chvíli již nemají další způsoby, jak to odložit...A uvedl také, že dnes je již bitcoinový trh úplně někde jinde, než byl před 2 lety.

Bitcoinový trh je už jinde

Nyní je šest z deseti hlavních kryptoburz regulováno ministerstvem státu New York (NYDS) a mají zavedeny technologie dozoru nad trhem. Hougan uvedl, že jsou tu regulovaní a pojištěni správci (pro velké instituce) a jmenoval společnosti jako Fidelity a Coinbase. Zapojení hlavních tvůrců trhu, jako jsou Jane Street Capital a Susquehanna, změnilo bitcoiny na jeden z „nejúčinnějších institucionálních trhů na světě,“ dodal šéf výzkumu Bitwise.

UPDATE: ETF nebylo schváleno.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Co číst dále?

Anthony Pompliano: Bitcoin pomáhá miliardám lidí v Hongkongu a Indii – lidé si ho časem zvolí!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *