Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

SEC smetla ze stolu žádost Bitwise o bitcoinové ETF

Americká komise pro cenné papíry a burzy SEC zamítla žádost o bitcoinové ETF společnosti Bitwise Asset Management a NYSE Arca.

Žádost Bitwise o ETF zamítnuta

SEC zamítla poslední šanci na bitcoinové ETF na burze v roce 2019. Komise v průběhu let zamítla již několik žádostí o ETF. Loni SEC uvedla své obavy ohledně manipulace na trhu kryptoměn. V reakci na to Bitwise vytvořil rozsáhlý výzkum a provedl prezentace pro pracovníky SEC. Společnost byla ještě začátkem týdne velmi optimistická.

Věřili, že se jim podařilo přesvědčit SEC o připravenosti kryptomarketu na ETF. Bitwise původně podal návrh na změnu pravidla v lednu. Komise, která dosud zamítla všechny návrhy bitcoinových ETF s odvoláním na manipulaci s trhem a obavy z podvodné činnosti, však uvádí, že:

„Komise nesouhlasí s touto navrhovanou změnou pravidla, protože, jak je uvedeno níže, společnost NYSE Arca nesplnila své břemeno podle devizového zákona a pravidel praxe Komise, aby prokázala, že její návrh je v souladu s požadavky devizového zákona, oddílu 6 písm. B). (5), a zejména požadavek, aby pravidla vnitrostátní výměny cenných papírů byla navržena tak, aby zabránila podvodným a manipulativním jednáním a praktikám.“

Ve svém výzkumu Bitwise uvádí, že 95 procent objemu na kryptoburzách bylo falešných. Tvrdila však, že její ceny byly odvozeny ze „skutečného“ trhu bitcoinů, který představuje 10 kryptoměnových burz. Tento „skutečný” trh je podle Bitwise „odolný“ vůči manipulaci a vykazuje relativně nízké rozpětí ceny. SEC na to však reagovala tím, že se neprokázalo, že skutečně identifikovali „skutečný” trh s bitcoiny, ani to, že „skutečný bitcoinový trh je izolován od podvodné a manipulační činnosti.“

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://decrypt.co/
https://www.coindesk.com/

Co číst dále?

Soutěž! | Zahrajte si o Litecoin s Hodlerem a českou kryptosměnárnou Bitbeli

#SPPN 25 | Už to zase roste! Významná žaloba a další novinky začátku týdne

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *