Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

#SPPN 25 | Už to zase roste! Významná žaloba a další novinky začátku týdne

Je zde 25. díl SPPN, který pro vás i tentokrát vydává váš oblíbený český web KryptoHodler.cz. Tentokrát tu máme několik velmi podstatných novinek pro kryptosvět i kryptomarket. Bitcoin v závěru dne roste a máme tu i soutěž!

Tip: Nezapomeňte se zůčastnit naší soutěže o Litecoin (ještě neodcházejte, pokračujeme pod náhledem:)

Soutěž! | Zahrajte si o Litecoin s Hodlerem a českou kryptosměnárnou Bitbeli

Co je SPPN?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. News na Hodlerovi jsou trochu jako jízda metrem. Zatímco ostatní čekají na červenou, vy už dávno znáte všechny podstatné informace.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Jedná se o zkratku pro středeční (sobotní) přehled posledních NEWS a vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nemají čas číst novinky denně, nebo si prostě rádi přečtou souhrn aktualit posledních dní, včetně stručného pohledu na kryptomarket.

Všechno roste

Co tím myslíme? Závěr dnešního dne je sice provázán s růstem ceny kryptoměn, ale ještě podstatnější je, že roste i význam některých zpráv. Tento týden byl bohatý na naprosto zásadní novinky pro celý kryptosvět a samozřejmě i kryptomarket, ale k tomu se ještě dostaneme v závěru tohoto článku.

Novinky, které jsme od začátku týdne zaznamenali, jsou skutečně zajímavé a často i zásadního významu. Tentokrát tu vlastně dokonce máme celou řadu skutečně významných aktualit. Začněme hned tím, že německý ministr financí chce digitální euro (více zde). Pokud by se jeho snahy setkaly s podporou dalších členských států, mohli bychom být svědky defacto vstupu celé EU do kryptosvěta.

Co začlo Bitcoinem, mohlo by skončit digitální ekonomikou na úrovni célé EU i dalších zemí. Přecejen bychom však všichni byli radši, kdyby tím hybatelem zůstal Bitcoin. Kdyby z něj díky jeho unikátním vlastnostem vznikla nezávislá mezinárodní měna. Bude fajn sledovat, jak daná infrastruktura a využití nadále roste, což velmi pravděpodobně bude pokračovat s fiatcoiny, ale i bez nich.

Soudní proces o ATH

Když Bitcoin dosáhl svého ATH, napadlo by někoho, že za jeho šíleným růstem může stát pouze manipulace? Většina tehdy čekala, že to půjde až do nebe. To se ale nestalo a řada lidí pak přišla o peníze. Emitenti Tetheru (USDT) nyní čelí obvinění, že je to jen jejich vina. Údajně nekrytým stablecoinem navodili bull run v roce 2017 (více zde)!

První ETF na BTC?

Další zásadní zpráva se týká termínu pro rozhodnutí o ETF (více zde)

. Ostatní novinky si přečtětě po rozkliknutí jednotlivých novinek níže. A nezapomeňte na soutěž (viz odkaz na soutěžní článek).

Linky na jednotlivé články (NEWS:)

Ministr financí Německa chce digitální euro

Kryptomarket | Bitcoin zpět nad 8K $ a altcoiny pokračují v oživení, XRP run

Anthony Pompliano: Bitcoin pomáhá miliardám lidí v Hongkongu a Indii – lidé si ho časem zvolí!

SEC musí o ETF rozhodnout do konce týdne, odklad už není možný! Těší se Bitwise

NBA má první kryptoměnu – Sacramento Kings rozjíždějí svůj Kings Token

„Tether a Bitfinex uměle navodili bull run v roce 2017!” Nová soudní žaloba

Tom Lee: Bitcoin se brzo vrátí na 20 000 USD!

Kryptomarket

Před malou chvílí se kryptomarket zazelenal po prudkém růstu Bitcoinu. Ten se odpíchl od 8 200 $, kde se již od pondělí držel a dorazil na aktuální kurz 8 600 dolarů. Altcoinům opět trochu odskočil a vzal si zpět asi půl procenta své dominance poté, co krátkodobě klesla na 66,1 %, což byla nejlepší hodnota pro altcoiny, jakou si za několik posledních měsíců pamatujeme. Nyní se již BTC opět pyšní dominancí cca 66,6 % a roste tak zpět na hodnoty z minulého dílu. Tehdy stál BTC 8 100 USD, takže jsme si od minula připsali 5 stovek $.

Závěr

Minule jsme řešili velmi zajímavé téma a pokud jste článek vynechali, doporučujeme se k němu vrátit. Ani dnes však rozhodně nebyla nuda. Novinky, které jsme od začátku týdne zaznamenali a vybrali pro vás, jsou povětšinou skutečně významné. Zejména další, a tentokrát ještě vážnější, soudní žaloba proti vydavatelům USDT by mohla mít zásadní dopad a dohru. Nezbývá, než si počkat, jak se to vyvine. Zůstaňte s námi a budeme vás opět informovat. Hezký zbytek středečního večera! 🙂

-Kytka (Steemit, Publish0x, facebook)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Co číst dále?

Kryptomarket | Bitcoin zpět nad 8K $ a altcoiny pokračují v oživení, XRP run

Soutěž! | Zahrajte si o Litecoin s Hodlerem a českou kryptosměnárnou Bitbeli

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *