Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptomarket | Bitcoin zpět nad 8K $ a altcoiny pokračují v oživení, XRP run

Aktuálně se Bitcoin vrátil zpět nad 8 000 $ po krátké výpravě dolů. Altcoiny zatím pokračují v růstu oproti BTC a XRP run pokračuje.

Bitcoin zpět na 8K $

V tuto chvíli se Bitcoin po kráté výpravě pod 8 tisíc dolarů vrátil zase zpět nad tuto hodnotu. Zde se pohyboval od 26. září, kdy byl ukončen propad z 10 tisíc dolarů za jednotku. Zastavili jsme se právě na hodnotě 8 tisíc $, resp. mírně pod. Podruhé jsme se pod 8K krátkodobě dostali 30. září, kdy se BTC propadl až na cca 7800 (CMC).

Ani tentokrát se cena hlavní kryptoměny nedokázala udržet pod 8 tisíci, ale rychle se vrátila zpět. Nedokázala se však ani nijak výrazněji odrazit nahoru. Proto řada traderů věří, že nás čeká další sešup níže, přičemž za zmínku také stojí možný death cross. Bitcoin postupně přichází o další jednotky procent své dominance a začátek altcoinové sezóny se zdá být potvrzen.

Tip: BTC za 16K $ v říjnu! Selže poprvé anonymní předpověď?

Altcoiny začínají sílit, XRP roste

Zatímco BTC stagnuje, altcoiny stagnují s ním, jako obvykle. Teda až na výjimky a něco se přecejen změnilo. Výjimkou je XRP, který začíná dělat radost své početné komunitě. Samozřejmě se zde zatím bavíme o slabé útěše, ale roste, a to je pozitivní. Oproti BTC “vyběhl” za poslední 3 dny o 10 %.

Něco se změnilo. Byli jsme zvyklí, že při pádu BTC padají altcoiny ještě víc a při růstu rostou ještě víc. Během letošní bitcoinové sezóny altcoiny padaly více, když Bitcoin padal a stagnovaly či dokonce padaly, když BTC rostl. To byla změna, která způsobila altcoinům značné potíže. Možná už ale máme za sebou altcoinovou kapitulaci.

Při posledním propadu totiž altcoiny svůj podíl na kryptomarketu neztratily, ale dokonce si pár desetin procenta připsaly. Na skutečnou altcoinovou sezónu to zatím nestačí, ale oživení to je. V tuto chvíli je dominance Bitcoinu na 66,6 % a tržní podíl altcoinů je tedy 33,4 %.

dominance btc, altcoiny, oživení, bitcoin

V posledních několika týdnech jsme viděli náznak klesající dominance BTC. Zároveň jsme však stále v korekci a není jasné, zda se support pod 8K potvrdí jako lokální dno, nebo půjdeme níž. Řada z vás však na nižší ceny čeká s příkupem, tak uvidíme.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://beincrypto.com/

Co číst dále?

Ministr financí Německa chce digitální euro

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *