Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptomarket | Bitcoin se “zlobí” – v reakci na altcoinovou sezónu propadl pod 10 000 $

Začalo to jako dvoudenní náběh na altcoinovou sezónu. Altcoiny se uklidnily po ostrých pádech a začaly mírně růst. Některé dokonce vcelku slušně a dvojciferná čísla v plusu předvedl XRP, Stellar či IOTA. Bitcoin se zlobí a zareagoval pádem, což mu vrátilo asi 2 až 3 desetinky procenta v dominanci.

Bitcoin se “zlobí” a padá pod 10 000 $

Zatímco altcoiny se začaly vzpamatovávat a růst, Bitcoin jako by se na ně za to zlobil a zavelel k pádu. Propadl se s cenou pod 10 tisíc USD, což však již není tak silná psychologická úroveň, jelikož ji trh v munosti opakovaně překačoval oběma směry. Proto může poměrně snadno nastrat návrat zpět z hodnot, kam spadl – krátkodobě až někam okolo 9600 $. Tradeři si značí úroveň okolo 8 tisíc dolarů, resp. 7500 $, jako supportní hladinu pro případný odraz, pokud by se Bitcoin propadl níž. Možná se ptáte, čemu přisuzovat aktuální propad.

Můžeme to brát jako reakci Bitcoinu na samotný náběh na altcoinovou sezónu. Najednou přestal růst oproti ostatním kryptoměnám, což tu už nebylo několik měsíců a když, tak jen ve velmi malé míře, nikoli tak výrazně, jako v úterý a středu tohoto týdne. Bitcoin začal ztrácet sílu, zatímco altcoiny toho využily a rostly, čímž dominanci BTC poslaly o pár procent dolů, ke svému dobru. Při ani ne 30% podílu altcoinů na trhu představuje posun oproti BTC o 3 % desetiprocentní růst dominance trhu altcoinů.

Když obchodníci najednou viděli, že jejich oblíbená mince ztrácí, mohlo to u nich vyvolat pocit, že s korekcí altcoinů půjde dolů i Bitcoin a rovnou ho začali prodávat. Proto to nyní vypadá a skoro by se dalo říct, že se zlobí. Další věc je fundament. Zaznamenali jsme zrušení žádosti o VanEck/SolidX ETF na Bitcoin (článek pokračuje pod náhledem).

Cboe BZX stahuje žádost o schválení VanEck/SolidX exchange-traded fund (ETF)

HODL a klid

Mám tu výhodu, že vám narozdíl od traderů nemusím říkat, co bude následovat. Můžu si tedy odpustit oblíbené fráze, které říkají, že to může jít dolů a nahoru a nebo také do strany. To vše již víte. Zároveň vám však dnes ani neřeknu víc, než že tu máme možná start altcoinové sezóny za doprovodu “naštvaného” krále, který se propadl a stáhl s sebou o kus také altcoiny. Předpokládám, že nikdo z vás, kdo vyznáváte HODL, není touto situací nijak rozházen a prostě sledujete šou, kterou kryptomarket nabízí a učíte se číst jeho tvář a chování.

HODL je dlouhodobá záležitost a většinu z nás tedy nejvíc zajímá, zda začala altcoinová sezóna, na kterou mnozí čekáte v nadě na zisk, či na rozmnožení svých bitcoinových dlouhodobých pozic. Každý má vlastní strategii a sleduje něco jiného. Někdo má již nakoupeno a trpělivě hodluje, jiný by rád přikoupil, a tak nedočkavě čeká, zda se Bitcoin dočká hlubší korekce letošního růstu o stovky procent. Máme tu jistě i některé z vás, kdo držíte velkou část altcoinů a pohled na čísla oproti BTC vás zlobí. Ale ve finále je HODL o trpělivosti. Nikdo vám nezaručí, že na něm vyděláte, to ne. Klid a trpělivost však výrazně zvýší vaši šanci, že pokud k tomu kryptomarket svolí, tak se o svou odměnu vlastní vinou nepřipravíte.

A osobně mě právě tyto aspekty tak baví a připadá mi skvělé, že se můžu stále učit na sobě pracovat a věnovat se něčemu, co by mi mohlo za určitých okolností alespoň částečně změnit život. Pokud to máte stejně, budu rád, když napíšete své postřehy do komentářů.

Závěr

Bitcoinová dominance se v době přípravy článku nachází na 67,4 % a cena za minci je 9900 USD. Výrazně nejsilněji rostoucím altcoinem z prvních pozic je Stellar, špatně na tom v posledních dvou dnech nebyl ani XRP, který možná konečně trochu potěšil i ty, kteří už ho začali odepisovat. Zatímco pro výraznou část altcoinů je propad jen korekcí předchozího dvoudenního růstu, Bitcoin to poslalo směrem dolů a pokud ho nic nezastaví, může odcestovat třeba k 8 000 $. Pokud jde o fundament, ETF jsou sice pryč, ale čeká nás spuštění Bakktu, což je naopak určitou nadějí k růstu. Končím tedy úplně stejně, jak jsem nechtěl. Ano, může to jít nahoru, nebo dolů, nebo do strany a nebo… Tak ne, to je už vše. 🙂

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *