Pátek, 22 záříVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Eurocoin? Francie volá po společné kryptoměně EU

Vznikne Eurocoin? Francie ústy svého ministra financí otevírá debatu ohledně vytvoření společné kryptoměny Evropské unie a jednotné regulace.

Francie chce Eurocoin

Ministr financí Francie Bruno Le Maire vyzval jménem své země ostatní členské státy k vytvoření jednotné regulované a kontrolované digitální měny EU, která by přímo konkurovala komerčním projektům, jako je např. Libra od Facebooku. Francie tak pokračuje ve svých aktivitách v diskuzi ohledně oblasti kryptoměn. Již dříve jsme zaznamenali, že tato země nehodlá na svém území povolit právě Libru. Naopak pro kryptoinvestory nabídli velmi rozumné stanovisko ohledně daní, když potvrdili logický závěr, že daň se platí až v okamžiku příjmu, tedy při prodeji kryptoměn za běžné fiat měny.

TIP: Sobotní Přehled Posledních Novinek (#SPPN18) Daň z Příjmů z Kryptoměn

Eurocoin, resp. obecnou diskuzi o možné evropské veřejné digitální měně a jejím potenciálu bude ministr Bruno Le Maire iniciovat příští měsíc. Uvedl to během setkání ministrů financí Evropské unie novinářům. Opět pak zopakoval, že Libra je riziko pro spotřebitele i suverenitu evropských států a chce, aby její spuštění bylo v celé EU striktně zamítnuto. Chce také ukončit přešlapování na místě a plané debaty ohledně kryptoměn a nahradit je skutečným jednotným regulačním postupem v rámci celého společneství. Pokud mu jeho snaha přinese ovoce, mohli bychom se již brzy dočkat nějakého regulačního posunu vpřed. Doufejme tedy, že bude rozumný a vstřícný k uživatelům a hodlerům.

Mimo jiných zpráv z Francie, jsme vás také informovali o tom, tato země přijala nová pravidla. Ta umožňují podnikům v kryptoodvětví, aby se dobrovolně podrobily vnitrostátním regulacím a na oplátku získají oficiální povolení své činnosti v zemi. Jedná se o poměrně velmi rozumný krok, který odstraní regulační nejistotu podniků v předsednické zemi G7.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://kryptomagazin.cz/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *