Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Eurocoin? Francie volá po společné kryptoměně EU

Vznikne Eurocoin? Francie ústy svého ministra financí otevírá debatu ohledně vytvoření společné kryptoměny Evropské unie a jednotné regulace.

Francie chce Eurocoin

Ministr financí Francie Bruno Le Maire vyzval jménem své země ostatní členské státy k vytvoření jednotné regulované a kontrolované digitální měny EU, která by přímo konkurovala komerčním projektům, jako je např. Libra od Facebooku. Francie tak pokračuje ve svých aktivitách v diskuzi ohledně oblasti kryptoměn. Již dříve jsme zaznamenali, že tato země nehodlá na svém území povolit právě Libru. Naopak pro kryptoinvestory nabídli velmi rozumné stanovisko ohledně d aní, když potvrdili logický závěr, že daň se platí až v okamžiku příjmu, tedy při prodeji kryptoměn za běžné fiat měny.

TIP: Sobotní Přehled Posledních Novinek (#SPPN18) Daň z Příjmů z Kryptoměn

Eurocoin, resp. obecnou diskuzi o možné evropské veřejné digitální měně a jejím potenciálu bude ministr Bruno Le Maire iniciovat příští měsíc. Uvedl to během setkání ministrů financí Evropské unie novinářům. Opět pak zopakoval, že Libra je riziko pro spotřebitele i suverenitu evropských států a chce, aby její spuštění bylo v celé EU striktně zamítnuto. Chce také ukončit přešlapování na místě a plané debaty ohledně kryptoměn a nahradit je skutečným jednotným regulačním postupem v rámci celého společneství. Pokud mu jeho snaha přinese ovoce, mohli bychom se již brzy dočkat nějakého regulačního posunu vpřed. Doufejme tedy, že bude rozumný a vstřícný k uživatelům a hodlerům.

Mimo jiných zpráv z Francie, jsme vás také informovali o tom, tato země přijala nová pravidla. Ta umožňují podnikům v kryptoodvětví, aby se dobrovolně podrobily vnitrostátním regulacím a na oplátku získají oficiální povolení své činnosti v zemi. Jedná se o poměrně velmi rozumný krok, který odstraní regulační nejistotu podniků v předsednické zemi G7.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://kryptomagazin.cz/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *