Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Sobotní Přehled Posledních Novinek (#SPPN18) Daň z Příjmů z Kryptoměn

Ačkoli má Bitcoin už přes 10 let, stále nebylo zcela vyřešeno jak se budou danit a kdy se bude platit daň. Pro hodlery je toto téma pochopitelně velmi důležité. Kromě toho se jako vždy podíváme na nejnovější novinky.

Co je SPPN?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. News na Hodlerovi jsou trochu jako jízda metrem. Zatímco ostatní čekají na červenou, vy už dávno znáte všechny podstatné informace.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Jedná se o zkratku pro středeční (sobotní) přehled posledních NEWS a vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nemají čas číst novinky denně, nebo si prostě rádi přečtou souhrn aktualit posledních dní.

Daň z Příjmů z Kryptoměn

Pro hodlery je zajímavá a dobrá zpráva, že se Francie rozhodla potvrdit, že se daň z příjmů z kryptoměn platí až po jejich směně za běžné fiat peníze. Toto téma je velmi důležité z více důvodů. Jedním z nich je fakt, že hodleři nakupují a směňují kryptoměny, aby je následně dlouhodobě drželi.

Pokud bychom měli platit daň ještě dříve, než dojde k prodeji, jsme docela v pasti, protože takovou daň vůbec nechápeme. Jednak není z čeho ji zaplatit, protože dokud neprodáme, stále máme pouze investiční kryptoaktiva. A dále si lze jen stěží představit, jak by se taková daň vlastně počítala a z čeho. Kromě toho by se při následném prodeji otevřela složitá cesta k dopočítávání zbylé daně. Také může dojít k situaci, že prodáte ve ztrátě a zaplacená daň se.

Platit daň před inkasováním příjmu prostě nedává vůbec žádný smysl. Nicméně není tajemstvím, že politici se snažili zabránit lidem v tom, aby si mezi sebou směňovali zboží a služby, ty následně spotřebovali a neplatili při tom daň. Proto do zákona zařadili také určitá opatření k tomu, aby také barter podléhal zdanění. A právě na tato preventivní opatření podle některých směna kryptoměn naráží.

Je proto jen dobře, že se Francie rozhodla použít hlavu a daň se zde bude platit až při prodeji kryptoměn. Snad si z ní vezmou také další státy příklad. Kryptoměny jsou určeny pro normální lidi a ti nemají týmy účetních a právníků, takže pokud zákonodárce použije hlavu, může nastavit pravidla tak, aby je lidé mohli dodržovat. Věřím, že to ve Francii jedno značně povede ke zvýšení výběru daně z příjmů z kryptoměnových výnosů.

Linky na jednotlivé články (NEWS:)

PundiX Představil Kryptomobil BOB na IFA 2019 v Berlíně

Kryptoburzy | Coinbase Zvažuje IEO Platformu, Binance Příští Týden Otevře Dveře USA

Logo Bitcoinu se Objeví v Premier League na Dresech Hráčů Watford FC

SWIFT Podceňuje Soupeře: Kryptoměny jsou Zbytečné a Nestabilní

Francie Potvrdila: Daně z Krypta se Budou Platit až při Převodu za Fiat Peníze, Libra? BAN!

Nasdaq Vytvořil Altcoinový Index – 6 Nejslibnějších Kryptoměn Založených na Ethereu

Kryptomarket

Bitcoin během čtvrtku a pátku získal zpět svoji dominanci nad 70 %. Momentálně se čeká na prudký pohyb nahoru či dolů. V době přípravy článku se Bitcoin obchoduje za 10 300 USD a dominance díky mírnému růstu XRP a některých dalších altcoinů klesla ze 70, 3 na 70 %. Market nás stručně řečeno napíná a dále se očekává náhlý skokový pohyb, jak už bývá v takových chvílích zvykem. Pokud by Bitcoin dále klesal, určitě bychom se v některém z příštích dílů podívali také na graf – na supporty, kde bychom mohli čekat reakci. Taková místa jsou celkém vhodná na případné dlouhodobé vstupy.

Závěr – daň

Francie potvrdila, že jediná správná chvíle, kdy by se měla platit daň, je v případě kryptoměn až při jejich prodeji. Tohle je jednoznačně nejlepší zpráva, jakou kryptokomunita tento týden zaznamenala. Alespoň ta ve Francii, ale s trochou štěstí se EU inspiruje a hodně z nás si vydechne.

Máme opravdu velmi vysoké zdanění. Platíme daň z příjmů (zaměstnanci navíc odvádějí ze superhrubé mzdy = 134 % hrubé mzdy) a když pak za svůj příjem něco nakupujeme, zaplatíme daň podruhé – DPH. Celková míra zdanění tak přesahuje 50 % (při započítání dalších povinných odvodů, jako je sociální a zdravotní pojištění, i více). Myslím, že by bylo vhodné, aby stát alespoň zjednodušil veškeré byrokratické oplétačky, kterými se občas každý z nás musí proplétat.

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *