SWIFT Podceňuje Soupeře: Kryptoměny jsou Zbytečné a Nestabilní

0
SWIFT, btc, xrp, eth, soupeře

Belgická společnost SWIFT označila kryptoměny za „zbytečné a nestabilní.“ Podceňuje soupeře, nebo naopak ze strachu šíří pomluvy?

SWIFT kritizuje krypto

SWIFT vznikl v roce 1973 na schůzce 239 bank z 15 zemí za účelem nalezení řešení přeshraničního bankovního platebního styku. Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication je „Mezinárodní počítačová síť pro rychlé a bezpečné předávání příkazů a informací mezi bankami světa.” Kryptoměny jsou jednoznačně konkurencí a SWIF neváhá a útočí. Avšak možná svého soupeře poněkud podceňují, když prohlašují, že nepovažují krypto a blockchainové platební systémy za soupeře. Uvedli:

„Kryptoměny se chovají jako JoJo, jsou k ničemu a nestabilní. A i když kryptospolečnosti vytvoří stablecoin, stále je to jen koš měn.”

SWIFT prý nepovažuje za soupeře ani XRP a Ripple, který se již nyní hojně používá na rychlé mezinárodní mezibankovní transakce. Naopak korporátní Libru sice považuje za soupeře, ale pouze krátkodobě. Zajímavé je, že to společnost tvrdí i přesto, že si zřejmě uvědomují vlastní vážné nedostatky. K těm patří zoufale pomalé a vysoce nákladné transakce. Cryptoglobe k tomu uvedl:

„Je neuvěřitelné, že SWIFT přesto, že zcela neignorují své vlastní nedostatky, stále nevidí výhody poskytované kryptoměnami a blockchainem. Pro srovnání, většina kryptoměnových transakcí je téměř okamžitá, navíc téměř bezpoplatková.

Advertisement
Ve skutečnosti díky inovacím poskytovaným blockchainem je mnoho kryptofirem připraveno k překonání starších systémů, jako je SWIFT.”

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.cryptoglobe.com/
https://kryptomagazin.cz/

Napište Nám Svůj Názor | Nejen na Velká Písmena

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *