Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Francie Potvrdila: Daně z Krypta se Budou Platit až při Převodu za Fiat Peníze, Libra? BAN!

Francie oficiálně zaujímá rozumný postoj ve vztahu k danění kryptoměn. Potvrdila totiž, že správný přístup je platit daně v okamžiku směny za fiat peníze. Směnu krypto za krypto danit nebude.

Francie uvážila daně z krypta

Dle výroků francouzského ministra financí Bruna Le Maire nebude Francie danit kryptotransakce. Sledování kryptoměnových transakcí a nedejbože jejich danění je pro běžného smrtelníka prakticky nadlidský úkon. Proto většina z nás navzdory názoru některých právníků ani neuvažuje o tom, že bychom danili převod krypto – krypto. Navíc takový převod ve skutečnosti nepředstavuje žádný příjem, je to jen směna, kterou měníme své pozice ve vysoce volatilních kryptoměnách, přičemž rozhodující je vždy až to, za jakou cenu své pozice prodáme, ať už dlouhodobé (HODL) či krátkodobé (trading). Francie to už zřejmě chápe. Ústy svého ministra financí:

“Věříme, že okamžik, kdy se zisky převedou na tradiční peníze, je ten pravý čas pro vyměření daně.”

Můžeme jen doufat, že stejný postup co nejdříve jednoznačně potvrdí také v ČR a SR, resp. v rámci celé EU. Zajímavostí je, že zatímco Francie zvolila velmi rozumný přístup k danění výnosů z kryptoměn, zároveň hodlá blokovat LibruBruno Le Maire říká, že Libra ohrožuje „měnovou suverenitu“ států a dodává tato ostrá slova:

“Obavy kolem Libry jsou vážné. Chci to tedy říci hodně jasně: Chci být naprosto jasný: za těchto podmínek nemůžeme povolit vývoj Libry na evropské půdě.“

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://dailyhodl.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *