Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Blockchain ve vesmíru! Evropská kosmická agentura podpořila SpaceChain

Blockchainový startup SpaceChain získal grant od Evropské kosmické agentury (ESA). Bude se zkoumat možnost využití blockchainu ve vesmíru, v satelitním systému.

Blockchain ve vesmíru

Tedy, přísně vzato jsme neustále ve vesmíru, takže bychom mohli spíše říct blockchain nad oblohou. Nebo pod? ..Dobrá, nechme toho. Evropská kosmická agentura poskytne grant ve výši 60 000 euro na výzkum případů využití systému satelitní blockchainové peněženky. Agentura ESA tak bude spolupracovat se SpaceChain a prostřednictvím fondu „kick-start activities“ zkoumat využití blockchainu na prahu vesmíru. Jde o to uvést na oběžné dráze Země multipodpisovou superbezpečnou distribuovanou satelitní síť.

Každá transakce na kraji vesmíru bude vyžadovat alespoň dva ze tří podpisů. Systém využívá dva podpisy z povrchu Země a jeden na oběžné dráze. Zee Zheng, spoluzakladatel a generální ředitel SpaceChain, řekl:

„K provedení takové transakce nepotřebujeme přístup k internetu, což vylučuje mnoho potenciálních rizik hackování. Díváme se na trh, který v loňském roce zažil ukradené kryptoměny za miliardu dolarů. To bude pro hackery [v našem systému] mnohem obtížnější.”

Zheng to považuje za příležitost pro kryptokomunitu, aby získala povědomí o blockchainových vesmírných aplikacích. „Chceme využít této příležitosti k tomu, abychom ukázali, jak může vesmír využít blockchainový prostor,” dodal.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://www.coindesk.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *