Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Cboe BZX stahuje žádost o schválení VanEck/SolidX exchange-traded fund (ETF)

Měsíc před posledním termínem pro schválení či zamítnutí komisí SEC stahuje burza Cboe BZX svoji žádost o povolení bitcoinových VanEck/SolidX ETF. Důvod nebyl uveden.

Žádost o VanEck/SolidX ETF stažena

Podle včerejšího oznámení bylo dne 13. 9. staženo podání burzy Cboe BZX, která předala žádost o bitcoinové ETF americké Komisi pro cenné papíry a burzy – SEC. Došlo k tomu pouhý měsíc před před konečným termínem pro schválení či odmítnutí pravděpodobně prvních ETF na BTC v USA. ETF je fond, který je burzovně obchodovaný prostřednictvím akcií, které vydává.

Strategický pracovník společnosti VanEck pro digitální aktiva Gabor Gurbacs k tomu uvedl, že budou i nadále úzce spolupracovat s regulačními orgány.

„Zavázali jsme se podporovat Bitcoin a finanční inovace zaměřené na Bitcoin. Hlavní prioritou zůstává uvedení fyzického, likvidního a pojištěného ETF na trh. I nadále úzce spolupracujeme s regulátory a účastníky trhu, abychom se každý den přibližovali o krok dále.”

Důvod, proč ke stažení došlo, však nebyl uveden. Konečná lhůta 18. 10. 2019 však tímto krokem byla zrušena. To zřejmě umožní nadále pracovat na schválení těchto ETF, které by jinak mohly být s konečnou platností smeteny ze stolu, nebo také schváleny. SEC však bude rozhodovat o 2 jiných ETF návrzích:

  1. Do 13. října komise rozhodne o návrhu předloženém Bitwise Asset Management společně s NYSE Arca.
  2. Do konce září pak vydá prvotní rozhodnutí o žádosti Wilshire Phoenix Funds. Tyto ETF mají kromě Bitcoinu obsahovat také USD a krátkodobé dluhopisy americké vlády.

Také jsme vás informovali o tom, že VanEck a SolidX “ETF” vyšly v omezené verzi pro instituce. Následně se ukázalo, že o ně není zájem a někteří je zkritizovali s tím, že nazývat / srovnávat tento produkt s ETF je nesmysl.

TIP: HODL | Bitcoin Block Reward Halving – Co to je a jak půlení ovlivní cenu BTC

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://news.u.today/
https://www.coindesk.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *